Zápisník Jany Havligerové: Vládní veletoče | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Zápisník Jany Havligerové: Vládní veletoče

Jana Havligerová

Jana Havligerová

Ministr zdravotnictví ví, jak chránit vládu. Chcete Babišův kabinet kritizovat na masové demonstraci? Tak to tedy prr. Shromažďovat se může maximálně pět stovek lidí, a víc ani ťuk. 

Jeho vládní kolega, ministr vnitra Jan Hamáček, sice nejdřív prohlásil, že vyhlášené omezení se na demonstrace nevztahuje, ale dostal za to políček od jemu podřízených lidí. V posledním stanovisku vnitro přikyvuje Vojtěchovi. Ústavou zaručená práva neplatí, teď vládneme my.

Ministryně práce a taktéž místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová je přesvědčená, že časy bratrovražedných válek v sociální demokracii skončily. Podobnou roli nyní podle ní převzalo hnutí ANO, jehož členové se mezi sebou vzájemně mydlí a bojují o moc. Socialisté jsou jednotní. Věř a víra tvá tě uzdraví.

S právem si nejspíš příliš hlavu neláme ani pražský magistrát. Podle právníka Miroslava Dudy je možné významnou vozovku blokovat pouze s předchozím povolením silničního správního úřadu a se souhlasem policie. Ani jedno z nich prý magistrát v době, kdy vybudoval na Smetanově nábřeží betonové ohraničení hospodských zahrádek, neměl. No a co, hlavně že se vrací do hlavního města život. Komu se to nelíbí…

Komentář Jaroslava Bukovského: Stát podporuje Šimáněho roky. Jeho fond daní směšně nízko
Komentář Jany Havligerové: Hejtmanka Jermanová se lituje

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!