Zápisník Nguyen Thuong Ly: Zatracená data | E15.cz

Zápisník Nguyen Thuong Ly: Zatracená data

Nguyen Thuong Ly

Vstoupit do diskuze
0

Zatímco v západních zemích se každý den aktualizují čísla nově očkovaných proti koronaviru, české ministerstvo zdravotnictví bude tuto statistiku sdílet jednou za týden. Jednou za týden.

Jeden by snad dokázal pochopit, že chyby jako zpožděná očkovací strategie, takřka neexistující vakcinační centra a nedostatek vakcín se napravují pomalu. Proč se ale šéf rezortu Jan Blatný nepoučil od svých předchůdců, kteří tajením dat podkopávali důvěru ve vlastní opatření, je záhadou.

Volební kampaň před sněmovními volbami bude zřejmě nejdelší v historii. Kvůli brzkému vyhlášení termínu voleb musejí mít strany od úterý transparentní účty. Dohledový úřad, který má účty kontrolovat, se ale rozpadá. Spory mezi členy instituce a jejím nekompetentním předsedou vyústily v to, že předseda jednostraně omezil pravomoci vlastních úředníků. To se tak stává, když do čela úřadu dosadíte člověka jako do "trafiky". A ještě ho učiníte neodvolatelným. Politika jako lusk.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.