Zápisník Ondřeje Součka: Index samohonky | E15.cz

Zápisník Ondřeje Součka: Index samohonky

Ondřej Souček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

České domácnosti trápí invazivní druh asijských slunéček, který je typický tím, že se vyskytuje v celých hordách a nyní se snaží zazimovat v okenních parapetech. Nepříjemná jsou přitom tím, že jejich larvy požírají i larvy domácích slunéček sedmitečných, varují odborníci.

Už teď je ovšem zřejmé, že to asijští broučci s invazí nebudou mít jednoduché, od 50. let totiž v Česku řádí imperialistická americká mandelinka bramborová. A to je mnohem vyšší váha.

Část ruských ekonomů se nechce smířit s dosud nedokonalými modely tamních ekonomických prognóz. Nově proto hodlají ekonomické cykly předvídat podle toho, jak Rusové v rámci úspor přecházejí z kolkovaných lihovin na ilegální po domácku vyráběné pálenky, takzvané samohonky.

Vědecký tým Alexeje Zubce z moskevské státní univerzity věří, že index samohonky vládě může poskytnout další dílek do skládačky při zkoumání ekonomické výkonnosti země. Nyní prý podle Zubce produkce domácích pálenek již delší dobu klesá, což znamená, že se mají lidé dobře. Jak je ten politický marketing jednoduchý.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video