Zápisník Pavla Otta: Další Čapí hnízdo? | E15.cz

Zápisník Pavla Otta: Další Čapí hnízdo?

Zápisník Pavla Otta: Další Čapí hnízdo?
Čapí hnízdo
• 
ZDROJ: profimedia

Pavel Otto

Spolek Rekonstrukce státu, který spolu s dalšími protikorupčními aktivisty před časem dopomohl Andreji Babišovi k moci, zveřejnil zajímavé zjištění. 

Z registru smluv plyne, že státní Podpůrný garanční rolnický a lesnický fond přiklepl dotace určené pro malé a střední podniky dvěma firmám z holdingu Agrofert, který nyní kontroluje Babišova manželka a jeho právníci. Podle bojovníků s korupcí byly peníze vyplaceny neoprávněně. Že by se rýsovala další účelovka?

Komunisté se těší na trafiky v klíčových státních firmách. Podle nich ale nejde o žádné politické handly, které se dělaly za Nečasovy vlády a samozřejmě i po ní – například ANO si koupilo loajalitu v pražském zastupitelstvu placenými posty šéfů výborů.

Vyšší mzdy jsou nesmysl, Češi si je nezaslouží, řekl exprezident Klaus

Rudá partaj podrží vládu a prý tak ponese odpovědnost za státní majetek. Takže o něm musí mít informace. Hezky zdůvodněno. Před pěti lety tolik snaživého žalobce Ivo Ištvana to asi ze skládání střípků nevyruší.

Sněmovna zažila neobvyklý úkaz – Babiš a šéf ODS Petr Fiala kráčeli rozesmátí kuloáry. Způsobila to iniciativa poslance ANO Patrika Nachera, který oba kluby spojil ve snaze změkčit normu o omezení prodejní doby. A pak že funguje jen jedna hlasovací koalice. ČSSD by měla zbystřit.

„Nastal věk plen.“ Uživatelé sociálních sítí si střílí ze Zemanovy mimořádné tiskovky
Stranické referendum končí, členové ČSSD chtějí jít do vlády s Babišem
Zápisník Michala Noska: Pivo levnější nebude
Komentář Heleny Horské: Hypoteční apokalypsa se nekoná
Glosa Martina Čabana: ANO, bude chaos

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud