Zápisník Štěpána Brunera: Letecký šlendrián | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zápisník Štěpána Brunera: Letecký šlendrián

Štěpán Bruner

Štěpán Bruner

Boeing a americký regulátor FAA zahájily testovací lety v rámci procesu recertifikace Boeingu 737 MAX. Očekává se, že pokud vše půjde podle plánu, vrátí se první letadla do provozu ke konci tohoto roku. Lze ale ještě vůbec podobným předpokladům věřit, když Boeing postupně sliboval, že stroje budou létat nejprve do konce jara, potom do konce léta a nakonec do konce roku 2019? Šlendrián!

Šlendrián následovaný dalším šlendriánem vedl k tomu, že vyhlídky výrobce leteckých a lodních motorů Rolls-Royce nebyly právě růžové už před koronakrizí. A co teprve nyní, kdy se poptávka po nových letadlech prakticky vytratila. Agentura Fitch už snížila rating firmy na BBB–, což je krůček od spekulativního pásma. A Rolls-Royce propouští tisíce lidí.  

Po šesti měsících souhlasily íránské úřady, že předají mezinárodnímu týmu vyšetřovatelů černé skříňky z letounu společnosti Ukraine International Airlines, který byl v lednu sestřelen po startu z Teheránu. Je to ještě možné nazvat šlendriánem, nebo jde o záměr?

Problémové Maxy se vrátily do vzduchu, i když jen na zkoušku. Akcie Boeingu vystřelily
Íránská armáda přiznala, že sestřelila ukrajinský Boeing. Šlo prý o lidskou chybu

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!