Zápisník Štěpána Brunera: Letecký šlendrián | E15.cz

Zápisník Štěpána Brunera: Letecký šlendrián

Štěpán Bruner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Boeing a americký regulátor FAA zahájily testovací lety v rámci procesu recertifikace Boeingu 737 MAX. Očekává se, že pokud vše půjde podle plánu, vrátí se první letadla do provozu ke konci tohoto roku. Lze ale ještě vůbec podobným předpokladům věřit, když Boeing postupně sliboval, že stroje budou létat nejprve do konce jara, potom do konce léta a nakonec do konce roku 2019? Šlendrián!

Šlendrián následovaný dalším šlendriánem vedl k tomu, že vyhlídky výrobce leteckých a lodních motorů Rolls-Royce nebyly právě růžové už před koronakrizí. A co teprve nyní, kdy se poptávka po nových letadlech prakticky vytratila. Agentura Fitch už snížila rating firmy na BBB–, což je krůček od spekulativního pásma. A Rolls-Royce propouští tisíce lidí.  

Po šesti měsících souhlasily íránské úřady, že předají mezinárodnímu týmu vyšetřovatelů černé skříňky z letounu společnosti Ukraine International Airlines, který byl v lednu sestřelen po startu z Teheránu. Je to ještě možné nazvat šlendriánem, nebo jde o záměr?

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video