Zápisník Štěpána Brunera: Všudypřítomné sucho | E15.cz

Zápisník Štěpána Brunera: Všudypřítomné sucho

Zápisník Štěpána Brunera: Všudypřítomné sucho
Boris Johnson se účastní debaty v Nottinghamu, 6. července 2019
• 
ZDROJ: Reuters
Štěpán Bruner

Štěpán Bruner

Britským premiérem se podle očekávání stal Boris Johnson. Bezskrupulózní politik, který v minulosti opakovaně dokázal, že je věrný jen Borisovi. A zároveň člověk, který si dal za cíl dotáhnout rozchod s Evropskou unií do konce, ať to stojí, co to stojí. Nejednomu evropskému politikovi asi vyschlo v ústech. Všem je totiž jasné, že pravděpodobnost brexitu bez dohody, který poškodí všechny zúčastněné, právě vzrostla.

Sucho trápí také německé rejdaře. Zatímco dřív je ze skály nad Rýnem ohrožovala svým vražedným zpěvem vodní víla Loreley, kterou ve své slavné básni zvěčnil Heinrich Heine, dnes je prakticky za rohem zastaví říční dno.

Na suchu mohou brzy být i milovníci jednoho speciálního výrobku západočeského minipivovaru Chříč. Jeho IPA nazvaná Mahatma totiž nese jméno vůdce indického hnutí za nezávislost Mahátmy Gándhího. Tím pivovarníci popudili nadaci spravující odkaz indického vůdce, která se svou stížností obeslala snad všechna oficiální místa v obou státech. Jestli chcete Mahatmu ochutnat, měli byste si pospíšit.

PROFIL: Mister Brexit nastupuje. Borise Johnsona provází pověst bezohledného lháře
Český pivovar vyvolal mezinárodní pozdvižení. Lahve s podobiznou Gándhího řeší i Černínský palác
Nejdůležitější řece Evropy opět chybí voda. Historický kolaps dopravy se může opakovat

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!