STAN vs. SOCDEM. Mladí kandidáti o migraci, TikToku, sankcích a právu veta

Kandidáti do Evropského parlamentu Adam Trunečka (STAN), Klára Školníková (SOCDEM).

Kandidáti do Evropského parlamentu Adam Trunečka (STAN), Klára Školníková (SOCDEM). Zdroj: e15 Michaela Szkanderová

Vztah mladých lidí k EU se obecně pokládá za mnohem přívětivější než jejich rodičů. Je to ale opravdu tak? Do podcastu Business Club jsme pozvali mladé kandidáty do evropských voleb, aby nám představili svůj pohled na aktuálně rezonující témata. S Adamem Trunečkou (STAN) a Klárou Školníkovou (za Sociální demokracii) jsme probrali vše od tiktokových kampaní přes migraci až po Severní Makedonii.

Kolika jazyky má hovořit správný europoslanec? Jak efektivní jsou evropské sankční balíky vůči Rusku? Proč se hnutí Budoucnost spojilo se Sociální Demokracií? Selhává unijní diplomacie ve světle rostoucí globální geopolitické destabilizace? Neměla by se stárnoucí Evropa více otevřít pracovníkům ze třetích zemí, kteří by mohli pomoci ochladit přehřátý pracovní trh? A jak chce sociální demokracie regulovat výši odměňování v nadnárodních firmách?

 Na to všechno jsme se zeptali Adama Trunečky – studenta, poradce ministra pro evropské záležitosti, číslo 7 na kandidátce hnutí STAN a Kláry Školníkové – analytičky v oblasti energetiky, spolupředsedkyně hnutí Budoucnost, číslo 5 na kandidátce Sociální demokracie.

Pusťte si diskuzi v podcastu Business Club: