Večerky a Sapa mají do pravé vietnamské kultury daleko. Podívejte se, jak to vypadá přímo v této asijské zemi | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Večerky a Sapa mají do pravé vietnamské kultury daleko. Podívejte se, jak to vypadá přímo v této asijské zemi

Michaela Trnková

Při přecházení ulice se na vás řítí tsunami skútrů, ale nesmíte udělat krok zpět. Ve vlaku se s místními mačkáte na dřevěné lavici čtyři namísto dvou a další tři vám doslova leží u nohou. Na jídle si neuvěřitelně pochutnáte, pokud přehlížíte způsob jeho přípravy a nezadíváte se na ruce prodavačů. Ve Vietnamu zkrátka zažíváte jedinečné okamžiky každým krokem. 

I když máte pocit, že toho všeho placení turistických vstupů, nekonečného vyjednávání s obchodníky a odhánění otravných taxikářů už máte až po krk, stejně nakonec atmosféra této země návštěvníka vtáhne. Není proto velkým překvapením, že ji každý rok navštíví přes deset milionů turistů.

Jedním z důvodů, proč je Vietnam oblíbenou destinací pro západní turisty, jsou nízké ceny. V místních restauracích se můžete dobře naobědvat v přepočtu za 40 korun a k tomu dostanete zdarma čaje tolik, kolik si přejete. Ceny jízdenek na vlak se odvíjí od kategorie, kterou zvolíte – ta nejnižší má pouze zmíněné tvrdé dřevěné lavice a cestují jí především vesničané.

Jízdenka za stejnou vzdálenost jako z Prahy do Liberce stojí 45 korun. A chcete-li si užít trochu chaotického provozu a vezmete si taxikáře na motorce (neboli “xe om”), cenu při troše trpělivosti usmlouváte na 10 korun za kilometr, nástupní sazbu neplatíte.

Dokonce můžete využít i službu Uber, která v jihovýchodní Asii nabízí kromě aut i motorky či rikši. Kilometr tak stojí ještě méně.

Ušetříme ještě víc na letenkách? Boeing připravuje revoluci v letectví
Mrtvé moře umírá. Jezeru hrozí úplné vyschnutí
Kdo naváže na Concorde? Nadzvukové letectví se znovu vrací
FOTOREPORTÁŽ: Obchod kdykoliv a kdekoliv. Ve Vietnamu nic není problém zařídit
Inženýrské orgie: prohlédněte si ty nejdivočejší prototypy sovětských náklaďáků
Co vidí strojvedoucí na známé trase Posázavského pacifiku? Připomeňte si krásy tamní krajiny

Autor: Michaela Trnková
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!