SkyShowtime dnes startuje v Česku dočasně za poloviční cenu. Filmy, seriály a kvalita streamu

SkyShowtime oznamuje rozsáhlou řadu seriálů a filmů před svým spuštěním na osmi nových trzích ve střední a východní Evropě. V Česku bude dostupná od 14. února 2023.

SkyShowtime oznamuje rozsáhlou řadu seriálů a filmů před svým spuštěním na osmi nových trzích ve střední a východní Evropě. V Česku bude dostupná od 14. února 2023. Zdroj: Blesk, SkyShowtime

Tulsa King: Dwight Manfredi, přezdívaný Generál, byl kápem newyorské mafie, který je po 25 letech propuštěn z vězení. Jeho šéf jej pošle do Tulsy v Oklahomě, kde má rozjet vlastní kriminální byznys.
1923: Prequel seriálu Yellowstone, v němž sledujeme další generaci rodiny Duttonových v době, kdy hornatý západ postihnou enormní sucha, Prohibice a Velká hospodářská krize.
SkyShowtime bude pro zákazníky přímo dostupná na webových stránkách: www.skyshowtime.com a prostřednictvím aplikace SkyShowtime na zařízeních Apple s operačním systémem iOS a tvOS, na zařízeních s operačním systémem Android a na TV se systémy Android TV, Google TV a LG TV.
Start platformy SkyShowtime se v ČR uskuteční již za pár dní
5
Fotogalerie

V České republice se roztrhl pytel se streamovacími službami. K Netflixu, HBO Max, Disney+ nebo k populárnímu Voyu od poloviny února přibude SkyShowtime, projekt společností Comcast a Paramount Global. Jaký obsah SkyShowtime nabízí a na kolik vás vyjde předplatné? Jaké má v nabídce filmy?

Start v ČR: Kdy začíná SkyShowtime streamovat v Česku

V loňském roce se čeští diváci dočkali příchodu HBO Max a Disney+. Delší dobu již v ČR funguje Apple TV+, Amazon Prime Video, Voyo, a hlavně stále dominantní Netflix. Do tohoto na první pohled nasyceného trhu letos v únoru vstoupí další platforma – SkyShowtime. Jedná se o společný projekt telekomunikačního konglomerátu Comcast a společnosti Paramount Global zaměřený na evropský trh. Začátek streamování je naplánován na:

Ve stejný den bude streamovací služba spuštěna také na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Severní Makedonii, Albánii a v Kosovu. Společnost touto expanzí zvýší počet zemí, kde je platforma dostupná, na celkových 20. Služba SkyShowtime byla spuštěna v září loňského roku. Jako první se z ní mohli těšit diváci ve skandinávských zemích. V některých regionech, například v západní Evropě nebo ve Spojených státech, spoléhají zakládající společnosti na své vlastní streamovací služby.

Registrace SkyShowtime: Jak a kde se přihlásit?

Registrace k odběru streamovací služby probíhá na webových stránkách SkyShowtime. V současnosti (před spuštěním platformy) na webu najdete pouze videoupoutávku, pod kterou je možnost přihlásit se k odběru novinek. Na uvedenou e-mailovou adresu můžete dostávat další informace o spuštění, obsahu či o nabídkách.

Nejpozději 14. února se na úvodní stránce objeví ještě možnost k přihlášení služby. Nacházet by se měla v pravé horní části stránky. Po kliknutí na příslušné tlačítko vyberete tarif a poté se vám objeví okno s registračními údaji. Jejich vyplněním a odesláním registraci dokončíte. Přihlašovat se budete prostřednictvím e-mailu a zvoleného hesla.

Cena za předplatné SkyShowtime

Diváci v ČR budou mít k dispozici pouze jeden tarif s měsíčním předplatným ve výši 179 Kč. Dočasná zaváděcí cena je přitom 89 korun. Takto nízkou částku budete platit, dokud si službu nezrušíte. Cenová akce končí 11. dubna. Cena předplatného je přizpůsobena jednotlivým trhům. Poněkud překvapivě budou Češi platit druhou nejvyšší částku v Evropě po Dánech. Například na Slovensku byla cena stanovena na 5,99 eura za měsíc, tedy zhruba 143 Kč. Z levnějších tarifů se navíc těší i odběratelé ve skandinávských zemích, kde je kupní síla obyvatel mnohem vyšší než v ČR.

Nabídka obsahu na SkyShowtime

Jak jsme uvedli, SkyShowtime je společný projekt amerických společností Comcast a Paramount Global zacílený na evropský trh. Obsah se tak bude opírat především o studia, kanály a o služby těchto gigantů. Pod Comcast spadají mimo jiné televizní kanály NBC, filmové studio Universal Pictures, britská skupina Sky Group či streamovací služba Peacock. Součástí Paramount Global jsou zase kanály CBS, stanice Showtime, Nickelodeon, streamovací platforma Paramount+ nebo filmové studio Paramount Pictures.

U svého původního obsahu plánují společnosti omezit licencování ostatním platformám. Kromě obsahu z vlastních zdrojů SkyShowtime nabídne také pořady třetích stran. Před nedávnem bylo například oznámeno převzetí 21 seriálů z dílny HBO. Dohoda se týká již natočených i připravovaných seriálů.

Filmy na SkyShowtime

V oblasti filmů se bude SkyShowtime spoléhat především na slavná hollywoodská studia Universal Pictures a Paramount Pictures. Na platformě se tak dočkáte například nejvýdělečnějšího filmu roku 2022 Top Gun: Maverick. Jaké další filmy patří mezi hlavní taháky této streamovací služby?

 • Mission: Impossible
 • Rychle a zběsile
 • Jurský park a Jurský svět
 • Star Trek
 • Kmotr
 • Mimoni
 • Ježek Sonic

Seriály na SkyShowtime

Ani u seriálů nechce platforma ponechat nic náhodě. K hlavním seriálovým trumfům by měla patřit novinka Halo vycházející ze stejnojmenné počítačové hry nebo mafiánské drama Tulsa King se Sylvestrem Stallonem v hlavní roli. V rámci zmiňovaných pořadů HBO se diváci mohou těšit třeba na seriál Vítěz od Jana Hřebejka či drama Bez vědomí ze socialistického Československa. Na SkyShowtime poběží také seriály:

 • Dexter
 • Yellowstone
 • Californication
 • American Gigolo
 • Zákon a pořádek
 • Mayor of Kingstown a mnohé další

Kvalita streamu SkyShowtime

Po technické stránce SkyShowtime oproti svým konkurentům trochu zaostává. S rozlišením 4K prozatím počítat nemůžete, nejvyšší možná kvalita streamování bude ve Full HD (1080p). K dispozici není ani přehrávání s vysokým dynamickým rozsahem (HDR). U zvuku platforma spoléhá na technologii Dolby Digital 5.1. Ostatní streamovací služby dnes již běžně pracují s kvalitnějším Dolby Atmos.

Horší technické parametry jsou dány tím, že SkyShowtime využívá infrastrukturu streamovací platformy Peacock, která vysílání ve 4K HDR se zvukem Dolby Atmos momentálně nepodporuje. K zavedení modernějších standardů dojde v budoucnu, zatím však nejsou známy konkrétní termíny.

Jak a na čem sledovat stream SkyShowtime

U každého účtu můžete vytvořit až pět zvláštních profilů pro jednotlivé členy domácnosti. Obsah lze sledovat na třech zařízeních současně. Oblíbené filmy a seriály naladíte přímo na webu platformy nebo v aplikaci SkyShowtime:

 • na zařízeních s operačním systémem Android,
 • na zařízeních Apple s operačním systémem iOS a tvOS,
 • na TV se systémy Android TV, Google TV a LG TV (webOS).

Majitelé televizorů Samsung mají zatím bohužel smůlu, aplikace pro systém Tizen aktuálně k dispozici není.

Upoutávka na službu SkyShowtime: 

Video placeholde
Start platformy SkyShowtime se v ČR uskuteční již za pár dní • SkyShowtime

Streamovací služby v ČR – srovnání cen

Jak si streamovací služba SkyShowtime vede mezi konkurencí z pohledu ceny? V tabulce jsme pro vás srovnali nabídky dostupných platforem.

Streamovací službaCena za měsíc
Netflix199–319 Kč
HBO Max133–199 Kč
Amazon Prime Video79 Kč
Disney+166–199 Kč
Apple TV+199 Kč
Voyo159 Kč
České kino99 Kč
SkyShowtime179 Kč (89 Kč do 11.4.)