Restaurace Sia: Chceme šéfkuchaře, který pije pivo | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Chceme šéfkuchaře, který pije pivo, říká spolumajitel restaurace Sia David Petřík

Michal Nosek

Michal Nosek

David Petřík a Viktor Kaplan provozují již sedm restaurací. „Sázíme na velikost a stabilitu, proto máme provozovny velké. To by pomohlo ustát možný příchod krizového období, kdy klesne kupní síla a malé podniky krachují,“ říká David Petřík v dalším dílu pořadu Recept na úspěch. Podívejte se.

Gastronomická skupina Together provozuje restauraci Sia, cukrárny Cukrář Skála, restaurace Bruxx a Vinohradský Parlament, bistro Sisters, Potrefené Husy v Pardubicích a v pražské Hybernské a Foodway Catering.

Tým Davida Petříka a Viktora Kaplana otevřel asijskou restauraci Sia v prosinci roku 2017 ve Šporkovském paláci v centru Prahy. Prostor, jemuž dal podobu architekt Václav Červenka, nabízí až 220 míst k sezení.

Asijské menu restaurace Sia vychází z tradičních receptů, postupů a technologií, které jsou obohacené o zkušenosti a invenci mezinárodního týmu šéfkuchaře Jiřího Štifta. Pod jeho vedením v něm spolupracují kuchaři z Indonésie, Nepálu, Indie, Vietnamu, Thajska, Malajsie, z Moravy i Číny.

Cizince vidím radši než Čechy. Ti často neumí jídlo pochválit, říká šéfkuchař Christian Duy Chu

Interiér restaurace odkazuje na pro Evropany exotickou poetiku asijských tržišť. I v Sia se příprava jídel odehrává v otevřené kuchyni, a to ve třech patrech a přímo před hosty. Ti mohou mohu sledovat výrobu domácích nudlí a čínských knedlíčků dim sum, porcování pekingské kachny nebo přípravu masa a ryb na japonském grilu robata.

David Petřík se v gastronomii pohybuje dvacet let. Kuchařské zkušenosti sbíral například v pražskžch hotelích InterContinental a Zlatá Praha nebo bratislavském Radisson Blue Carlton Hotel. Poté deset let šéfoval konceptu Potrefených hus pro pivovar Staropramen. Tam se seznámil i s Viktorem Kaplanem, nynějším společníkem v gastronomické alianci Together.

Ke statkářství mě vedl obdiv k tradicím, říká majitel Farmy Kozí Hrádek Stanislav Kollár
Nejsložitější část výroby destilátu je kvašení, říká jednatel TŌSH Distillery Jiří Omelka
Jsme jediní výrobci kmínového oleje na světě, říkají majitelé Olejového Mlýna Petráveč

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!