Babiš nepřímo kritizuje Krnáčovou: ANO by si v Praze zasloužilo opozici | E15.cz

Inspirativní rozhovory

Inspirativní rozhovory Vstoupit do speciálu

Babiš nepřímo kritizuje Krnáčovou: ANO by si v Praze zasloužilo opozici

Babiš nepřímo kritizuje Krnáčovou: ANO by si v Praze zasloužilo opozici
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: anna Vacková

ČTK

Hnutí ANO by si po komunálních volbách v Praze zasloužilo, aby na magistrátu skončilo v opozici. České televizi to řekl předseda ANO a premiér Andrej Babiš v reakci na to, že hnutí, které v minulém období mělo primátorku Adrianu Krnáčovou, skončilo v hlavním městě na pátém místě a bude mít 12 křesel. Podle Babiše se na výsledku voleb negativně podepsalo působení lidí za ANO na pražském magistrátu, případně jejich mediální prezentace, a práce starostů za ANO.

"Celkově největší vliv na výsledek mělo to, co předvedli zástupci ANO na magistrátu. Budeme požadovat, aby převzali za to odpovědnost," řekl mimo jiné Babiš a vyjádřil nesouhlas s dnešním tvrzením prezidenta Miloše Zemana, že handicapem ANO bylo nasazení Petra Stuchlíka jako lídra, kterého nikdo neznal.

Babiš současně ocenil občanské demokraty, kteří v Praze vyhráli a v 65členném zastupitelstvu získali 14 mandátů. Podle něj ODS uspěla, protože má na rozdíl od ANO dobré starosty. "Dlouhodobě nejsem spokojen s pražskou organizací ANO," dodal předseda ANO.

Spolu s ODS a ANO mají mandáty v zastupitelstvu v Praze Piráti, Praha Sobě a koalice TOP 09 a STAN.

Bělobrádek sahá po vedení Senátu, v zádech má ale Čunka

Autor: ČTK
 

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!