Volby 2018 | Praha Sobě může developery připravit o neoprávněné výhody, tvrdí Horáček. Hnutí předpovídá 15 procent | E15.cz

Praha Sobě může developery připravit o neoprávněné výhody, tvrdí Horáček. Hnutí předpovídá 15 procent

Barbora Pánková

Hnutí Praha Sobě, které vede Jan Čižinský, podpořil v boji o pražský magistrát textař a neúspěšný kandidát v prezidentských volbách Michal Horáček. Hnutí podle něj může přispět k tomu, aby developeři nezískávali v Praze neoprávněné výhody. “Aby mohli být ve hře o tvorbu koalice, potřebovali by alespoň patnáct procent,” říká textař.

 

Textař a kandidát z prezidentských voleb Michal Horáček uvedl, že na hnutí Praha Sobě oceňuje kombinaci mladých lidí a zároveň odborníků, kteří se specializují například na urbanismus. Mohli by podle něj sladit, co chtějí developeři a co město. "Tam, kde developeři získali výhody neoprávněně, by je už nezískali,” uvedl Horáček.

Na hnutí dále oceňuje, že kandidují na základě podpisů občanů. "Líbí se mi zejména to, že sdílí moje přesvědčení, že člověk, který kandiduje, si má jít pro podporu přímo k občanovi. Měli to ještě těžší než já, protože museli získat jenom v Praze 91 tisíc podpisů a oni to opravdu udělali," řekl Michal Horáček. Narážel tím na prezidentské volby z ledna letošního roku, do kterých se zapojil rovněž díky podpisům. Horáček skončil čtvrtý.

Dominik Feri: Koalice TOP 09 se Starosty je pravděpodobná už v evropských volbách

Horáček věří, že Praha Sobě má šanci v boji o pražskou radnici získat 15 procent hlasů. “Aby mohli být ve hře o tvorbu koalice, potřebovali by alespoň patnáct procent. To by mě velice potěšilo,” poznamenal textař.

Horáček se zároveň opřel do některých soupeřů z prezidentské volby, kteří se účastní senátních voleb, probíhajících nyní souběžně s komunálními. Zmínil lékaře Marka Hilšera, který usiluje o křeslo v Senátu za Prahu 2 a Prahu 3. “Myslím, že by bylo lepší kandidovat mimo Prahu,” uvedl s odkazem na to, že Hilšer pochází z Chomutova. Sám Horáček o kandidatuře nyní neuvažoval. “Myslím, že jsem si to užil v té předchozí disciplíně. Možná příště,” dodal.

Developeři mají velké zisky, i když garantují sociální bydlení, říká mnichovský plánovač

 

Volby 2018

Komunální volby 2018 Senátní volby 2018 Voličský průkaz Kandidátní listiny

Senátní i komunální volby proběhnou 5. a 6. října, druhé senátní kolo voleb pak o dva týdny později.

Podle průzkumů budou volby v Praze vyrovnané, hlavní favoriti na primátora už jsou ale známi. U komunálních voleb si dejte pozor na pravidla hlasování, křížkování kandidátů má svá pravidla, která nejsou tolik známa.

Volby 2018 - Autorské komentáře k volebnímu dění čtěte na Reflex.cz

V říjnu se obmění také třetina Senátu. Kandidovat se chystají jak neúspěšní kandidáti na prezidenta Jiří DrahošMarek Hilšer nebo například Pavel Fischer, tak bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek nebo nepravomocně odsouzený exhejtman David Rath

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!