Babiš: Sobotka je zbabělec, vláda by měla dovládnout v demisi | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Babiš: Sobotka je zbabělec, vláda by měla dovládnout v demisi

ČTK

Nejlepším řešením by podle vicepremiéra Andreje Babiše bylo, aby vláda dovládla v demisi do řádných parlamentních voleb. 

Řekl to poté, co Sobotka oznámil demisi vlády. Sobotku označil za zbabělce, který poškodil vládu a práci ministrů. Na tahu je podle něj nyní prezident.

Sobotka nechce udělat z Babiše mučedníka. Jeho vláda podá demisi

"Nerozumím tomu, pan premiér mě ještě včera (v pondělí) vyzýval, abych se zachoval jako chlap a on se zachoval jako zbabělec," řekl Babiš. Dodal, že premiér podle něj poškodil práci všech ministrů a vlády. "Tu poškozoval vlastně kontinuálně od krajských voleb a nebyl schopen se rozhodnout. Pokud je přesvědčen o svých bludech, buď mě měl navrhnout na odvolání, nebo měl akceptovat, co jsem napsal," řekl s odkazem na svůj páteční dopis, ve kterém na žádost Sněmovny vysvětloval nesrovnalosti ve svých příjmech a v případu jednokorunových dluhopisů.

Sobotka podle Babiše svým krokem ohrožuje čerpání evropských fondů nebo navýšení platů například bezpečnostním složkám. "Je to od něho absolutně nezodpovědné," řekl.

Bohumil Doležal: Sobotka udělal nejhorší možné rozhodnutí

Ve středu při schůzce se Zemanem na Pražském hradě se prezidenta zeptá, jak bude situaci řešit. "Pan premiér je zbabělec, nechtěl se rozhodnout, tak to hodil na pana prezidenta," dodal.

Babiš poznamenal, že vláda může zbývajících několik měsíců dovládnout v demisi. "Parlamentní volby jsou vyhlášené, samozřejmě to je nejlepší řešení, protože teď se dohadovat o sestavování nějaké vlády je úplně nesmysl," zdůraznil. Dodal, že na tahu je nyní prezident.

Novinářům později v Královéhradeckém kraji řekl, že úřednická vláda je vzhledem k blízkosti řádných voleb nesmysl a vyslovil se pro dokončení mandátu. Rozhodnutí Sobotky označil za nepochopitelné a naprosto tragické. "Lidé si budou myslet, že jsme se všichni zbláznili, ale on se zbláznil pan premiér," řekl. Sobotka je podle něj zoufalý a má problémy ve své straně. Babiš dodal, že o své rezignaci, aby zachránil současnou vládu, by určitě neuvažoval.

Podívejte se, jak Bohumil Pečinka analyzuje demisi Bohuslava Sobotky: 

Bohumil Pečinka analyzuje demisi Bohuslava Sobotky

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: ČTK
 

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!