Glosa Martina Čabana: Sebevědomí a reálpolitika | E15.cz

Glosa Martina Čabana: Sebevědomí a reálpolitika

Glosa Martina Čabana: Sebevědomí a reálpolitika
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: ČTK

Martin Čaban

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš v rozhovoru pro náš list stále tvrdí, že kandiduje na post předsedy vlády a chce stavět příští kabinet. Jeho sebevědomí je dokonce tak vysoko, že mu nepřipadá důležité sdělit voličům, s jakými lidmi počítá v případě volebního úspěchu do vládního týmu. Zároveň ale na povrch začínají probublávat čistě reálpolitické úvahy, jejichž čas přijde hodinu po volbách.

Koaliční potenciál Andreje Babiše je těžce pochroumán trestním stíháním. Ve vládě s obviněným premiérem se nechce sedět opravdu nikomu, a tak se zejména mezi vládními stranami objevují úvahy o vládnutí s hnutím ANO, ale bez Babiše. Kuloáry už nabízejí i postavu Richarda Brabce, který po Babišovi převzal post prvního vicepremiéra, je místopředsedou hnutí a nejde po něm policie.

Odborníky máme. Jména ale neřeknu, tvrdí šéf ANO Andrej Babiš

Je dobré tyto signály vnímat a číst. Snižuje se tím míra budoucího rozčarování, které nutně přijde ve chvíli, kdy jasnou a ostrou předvolební rétoriku vystřídá snaha sáhnout si na kus moci a také nutnost dohodnout se na správě země.

Glosa Martina Čabana: Zemanova kratochvíle

Glosa Jaroslava Bukovského: O pochybné romantice

Více o volbách čtěte zde >>>

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

 

Volby 2018

Komunální volby 2018 Senátní volby 2018 Voličský průkaz Kandidátní listiny

Senátní i komunální volby proběhnou 5. a 6. října, druhé senátní kolo voleb pak o dva týdny později.

Podle průzkumů budou volby v Praze vyrovnané, hlavní favoriti na primátora už jsou ale známi. U komunálních voleb si dejte pozor na pravidla hlasování, křížkování kandidátů má svá pravidla, která nejsou tolik známa.

V říjnu se obmění také třetina Senátu. Kandidovat se chystají jak neúspěšní kandidáti na prezidenta Jiří DrahošMarek Hilšer nebo například Pavel Fischer, tak bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek nebo nepravomocně odsouzený exhejtman David Rath

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!