Eurovolby 2019 - Volby do Evropského parlamentu | Cestovní kancelář Okamura. SPD příznivcům platila dopravu na demonstraci, rozdala i vlajky | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Cestovní kancelář Okamura. SPD příznivcům platila dopravu na demonstraci, rozdala i vlajky

Michal Tomeš

Michal Tomeš

Čtvrteční setkání před volbami do europarlamentu pojala SPD Tomia Okamury ve srovnání s ostatními stranami velkolepě. S voliči se vedení partaje setkalo na Václavském náměstí, i přes nabitý program policie odhadla počet účastníků asi na šest stovek. Mnohé z nich přitom do Prahy strana dovezla na vlastní náklady z celé republiky, jak pro E15.cz potvrdili členové regionálních buněk SPD.

 

Za dopravu a organizaci poděkovala na Facebooku místopřesedovi strany Radimu Fialovi například uživatelka Lucka Burianová, která připojila také fotografii z autobusu společně s dalšími účastníky. Vyslání autobusů na náklady strany pro E15 potvrdili zástupci hned několika regionálních buněk.

„Na grémiu jsme byli informováni, že v případě objednání autobusu nám vedení strany veškeré náklady proplatí,“ potvrdil předseda SPD pro Ústecký kraj Dominik Hanko. Právě z Ústeckého kraje měly vyjet až tři autobusy se sympatizanty, což potvrdily i některé příspěvky na sociálních sítích.

Desítky policistů, nadávky a strkanice. Centrum Prahy ovládla demonstrace SPD proti Evropské unii

Obdobně se zachovalo také vedení SPD v Libereckém kraji. Jeden autobus se sympatizanty na demonstraci vyjel z České Lípy a další z Liberce. Poslanec Radovan Vích, který je předsedou SPD v kraji, navíc potvrdil, že strana vybavila demonstranty vlajkami. „Vezli jsme si jak české vlajky, tak vlajky, které zbyly z konference ENF (politická frakce v Evropském parlamentu, poznámka redakce),“ uvedl Vích.

Evropské volby začaly. Jejich průběh a následně i sčítání hlasů sledujte prostřednictvím online přenosu >>>

Dodal, že dopravu strana hradila jak členům, tak jejich doprovodu a lidem blízkým straně. „Chtěli jsme se vyhnout provokacím ze strany zelených kokrhelů, jeli s námi jen lidé, které známe,“ dodal Vích. Autobus vyslala podle svých zástupců i brněnská buňka SPD.

Komentář Petra Peška: Nenápadný půvab parlamentarismu

Na dotaz o celkovém množství vypravených autobusů ze všech krajů mluvčí strany nereagovala.

Na Václavské náměstí v čtvrtek SPD pozvala francouzskou političku Marine Le Penovou nebo předsedu nizozemské Strany pro Svobodu Geerta Wilderse. Na setkání zahrála i kapela Ortel. V průběhu akce došlo ke střetům s odpůrci SPD, které musela řešit policie. Ta od sebe oba tábory oddělila a zadržela několik lidí.

Další krize může mít dalekosáhlejší následky než ta minulá. Zadlužení států enormně vzrostlo

 

Volby do Evropského parlamentu 2019

Obecné info Průzkumy Kandidáti Europoslanci Voličský průkaz Příští volby

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců, přičemž souhrnně si Evropané zvolí 705 europoslanců. Volí se poměrným systémem, v němž je nutnou podmínkou pro vstup strany do europarlamentu zisk minimálně pěti procent hlasů.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!