Eurovolby 2019 - Volby do Evropského parlamentu | Kubáček: Babiš si chce podmanit Brusel, z eurovoleb ale může vzejít i žralok typu Paroubka | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Kubáček: Babiš si chce podmanit Brusel, z eurovoleb ale může vzejít i žralok typu Paroubka

Pavel Štrunc - Info.cz, Martin Krepindl - Info.cz

Nuda a zbytečnost tentokráte nebudou provázet volby do Evropského parlamentu, říká politolog Jan Kubáček. Ten očekává nejen vyšší volební účast, ale i změnu taktiky všech partají, které budou usilovat o 21 křesel v Bruselu a Štrasburku. Letos se podle Kubáčka bude bojovat o „udržení standardu“ tváří v tvář nezanedbatelným unijním problémům. Premiér Andrej Babiš bude hrát o prestiž a respekt zahraničních kolegů, některé strany, včetně ČSSD, pak o samotnou mezinárodní budoucnost. A může se také zrodit žralok podobný Jiřímu Paroubkovi, domnívá se Kubáček. Podívejte se na rozhovor.

Autor: Pavel Štrunc - Info.cz, Martin Krepindl - Info.cz
 

Volby do Evropského parlamentu 2019

Obecné info Průzkumy Kandidáti Europoslanci Voličský průkaz Příští volby

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců, přičemž souhrnně si Evropané zvolí 705 europoslanců. Volí se poměrným systémem, v němž je nutnou podmínkou pro vstup strany do europarlamentu zisk minimálně pěti procent hlasů.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!