Britové v EU přijdou po brexitu o bankovní účty | E15.cz

Britové v EU přijdou po brexitu o bankovní účty. Bojkot Facebooku skončil

Lukáš Vojáček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 

Top události

Facebook si udobřil inzerenty

Sociální média Facebook, Twitter a YouTube se prostřednictvím Světové federace reklamních zadavatelů dohodla s velkými firmami na společném potírání nenávistného obsahu na digitálních platformách. Facebooku se tak poprvé od červencového bojkotu povedlo napravit pošramocené vztahy s inzerenty. Šéf komunikace a globálních záležitostí společnosti Nick Clegg zároveň v rozhovoru pro deník Financial Times řekl, že Facebook na podzim omezí své služby, pokud ve Spojených státech po prezidentských volbách propuknou násilné nepokoje.     

Vystěhovalci přijdou o účty

Britské banky, jako jsou Barclays či Lloyds, zruší po Novém roce účty britským občanům žijícím v zemích Evropské unie. Může za to brexit. Jelikož se Londýnu nedaří najít společnou řeč s Bruselem, finančním domům hrozí, že ztratí práva nabízet služby v rámci evropského bloku. „Účty budou uzavřeny, platební a kreditní karty zablokovány,“ potvrdil Nigel Green, zakladatel bankovní skupiny deVere. V EU žije zhruba 785 tisíc Britů. 

Z trhů a burz 

Amazon zahýbal trhem

Americké burzy se vzpamatovaly z poklesu na začátku tohoto týdne a zamířily opět vzhůru. Táhly je především akcie Amazonu. Zvedla se i cena ropy. Nejdůležitější index S&P 500 zpevnil o 1,05 procenta, Dow Jones se zvýšil o 0,52 procenta a technologický Nasdaq Composite si připsal 1,71 procenta. Mírně vzrostly také akciové trhy v západní Evropě. Výjimkou byl pouze francouzský CAC 40, který uzavřel obchodování ztrátou 0,4 procenta.    

Nike chytil druhý dech

Největší světový výrobce sportovního oblečení, americký Nike, se zotavuje z úpadku způsobeného koronakrizí rychleji než se očekávalo. Společnost oznámila, že její zisky za první fiskální čtvrtletí činily 10,6 miliardy dolarů, zhruba 244,2 miliardy korun. To je o 1,5 miliardy dolarů více, než kolik čekali analytici. Akcie firmy na to včera večer reagovaly prudkým růstem a navzdory pomalému startu zakončily obchodování se ziskem 3,5 procenta.   

Tweet dne

„Podle našeho výzkumu až třetina pracujících z domova uvádí, že nemožnost oddělit práci od soukromého života má negativní dopad na jejich duševní stav. S tím může pomoci Microsoft a virtuální dojíždění.“

Microsoft vyvinul pro zaměstnance, kteří pracují z domova, speciální software virtuálního dojíždění. Ten má lidem nahradit každodenní cestu do práce a z práce autem či metrem. Dojíždění je nastaveno na specifickou hodinu. Hlavním smyslem je, aby se zaměstnanci odreagovali a dostali jasný signál, že už práce skončila a mohou se plně věnovat rodině a soukromým záležitostem.   

Stane se dnes

  • Hlavní vyjednavač EU Michel Barnier přijede do Londýna na neformální jednání o brexitu.
  • Německý ministr financí Olaf Scholz představí návrh státního rozpočtu na příští rok a finanční plán do roku 2024.
  • Španělsko zveřejní konečnou zprávu o vývoji HDP za druhé čtvrtletí.
  • Nezávislí vyšetřovatelé OSN oznámí informace o porušování lidských práv ve Venezuele. Minulý týden vyšlo najevo, že se členové tamní vlády a bezpečnostní složky dopustili zločinů proti lidskosti.   

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video