Konec obchodní války mezi Čínou a USA se blíží | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Konec obchodní války se blíží, čínský vicepremiér poletí do USA podepsat první dohodu

Konec obchodní války se blíží, čínský vicepremiér poletí do USA podepsat první dohodu
Nákladní loď opouští čínský přístav Tchaj-cchang
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Čínský vicepremiér Liou Che tento týden odcestuje do Washingtonu a podepíše tam první fázi obchodní dohody mezi USA a Čínou. Informoval o tom list South China Morning Post s odvoláním na informovaný zdroj.

„Washington poslal pozvánku a Peking ji přijal,“ napsal deník. Čínská delegace by podle něj měla do Spojených států odcestovat v sobotu a zůstat tam do poloviny příštího týdne. Peking ani Washington zatím nezveřejnily příliš konkrétních informací o obsahu dokumentu, který podle agentury Reuters čítá 86 stran.

Obchodní poradce Bílého domu Peter Navarro v rozhovoru s televizí Fox News uvedl, že dohoda bude podepsána patrně příští týden. Čeká se podle něj jen na překlad dokumentu.

Ubytování v miniaturních kapslích se rozmáhá i v Evropě

Plán dosáhnout dílčí dohody oznámil nejprve americký prezident Donald Trump v říjnu. Zástupci obou stran pak několik týdnů dokument dotahovali do konečné podoby. Uzavření první fáze obchodní dohody oznámili 13. prosince. Podle serveru Business Insider se další jednání mezi Washingtonem a Pekingem odehraje nejméně ve dvou fázích.

Spojené státy a Čína spolu od loňska vedou obchodní válku, ve které na sebe vzájemně uvalují cla.

OBRAZEM: Před 25 lety začali Číňané stavět jednu z nejmohutnějších staveb světa

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!