Německo chce kvůli kauze s turbínami na Krymu rozšířit sankce | E15.cz

Německo chce kvůli kauze s turbínami na Krymu rozšířit sankce

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německo prosazuje, aby se na sankčním seznamu Evropské unie ocitly další čtyři osoby v souvislosti s dodávkou turbín společnosti Siemens na Ruskem anektovaný Krym. Napsala to agentura Reuters.

Evropská unie kvůli ruské anexi ukrajinského Krymu v roce 2014 zakázala kromě jiného na poloostrov dodávat technologie pro energetický sektor. Siemens ale tento měsíc na základě vlastního vyšetřování oznámil, že nejméně dvě ze čtyř turbín, které vyrobil pro jeden z projektů v Rusku, se proti jeho vůli ocitly právě na Krymu.

Německý průmyslový koncern se proto rozhodl odejít z ruského společného podniku Interautomatika a pozastavit dodávky zařízení pro elektrárny ruským společnostem.

Berlín nyní podle Reuters žádá doplnění konkrétních zástupců ruského ministerstva energetiky a společnosti, která technologie na Krym dodala, na seznam těch, kterým EU kvůli anexi Krymu zmrazila majetek a zakázala cesty na své území.

Aktuálně je na této černé soupisce 150 lidí a 37 právnických osob. Omezení nyní platí do 15. září a bude s velkou pravděpodobností prodlouženo. EU přitom právě ve chvíli prodloužení obvykle seznam aktualizuje.

Už ve středu by o německém přání mohli poprvé diskutovat unijní diplomaté, dodal Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.