Pětka největších amerických firem na tom nikdy nebyla lépe, má hodnotu 18 procent indexu S | e15.cz

Pětka největších amerických firem na tom nikdy nebyla lépe

Ranní přehled podle Bloombergu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, sou

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15.cz přináší několik důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Čínský poslušný jüan

Americký prezident Donald Trump vyjmul Čínu ze seznamu měnových manipulátorů, a to jen pár dní před tím, než má dojít k podpisu první fáze obchodní dohody mezi oběma státy. Čína podle americké administrativy přistoupila k „vynutitelným závazkům“, které ji zakazují, aby v rámci podpory své ekonomiky podhodnocovala svou měnu. Vyplývá to z pololetní zprávy ministerstva financí, v níž stojí, že kvůli manipulacím s měnou není třeba sledovat žádného z dvaceti největších obchodních partnerů Spojených států, tedy ani Čínu.

Japonský Nikkei roste

Asijské trhy začaly úterní obchodní den ve smíšených číslech. Zatímco japonský index Nikei roste výrazně o 0,71 procenta, šanghajská a hongkongská burza mírně ztrácí. Ve Spojených státech včera rostly zejména akcie technologických firem, díky čemuž se indexy S&P a Nasdaq Composite znovu přiblížily svým maximům. Vzhledem k tomu, že investoři do svých prognóz už započetli očekávané podepsaní první fáze americko-čínské obchodní dohody, pozornost se nyní znovu obrací na výsledky firem. Některé největší americké banky je zveřejní dnes. Očekává se přitom, že v souhrnu budou korporátní zisky na tříletém minimu.

Technologická pětka drtí zbytek indexu

Pro začátek bouřlivého roku platí jedno – kdo vsadil na akcie největších hráčů, neprohloupil. Pěti největším společnostem indexu S&P 500 totiž od začátku roku nabobtnala tržní kapitalizace natolik, že jejich hodnota už činí 18 procent všech 500 firem, které se v rámci v rámci indexu obchodují. Tento podíl je dokonce vyšší než v době technologické bubliny, uvedla v pondělí banka Morgan Stanley. Vzepětí Applu, Microsoftu, Alphabetu, Amazonu a Facebooku je dobrá zpráva pro všechny, kdo sledují celý index, na druhou stranu je to zároveň příznak, že investoři ztrácí apetit na riskantnější akcie a obávají se zpomalení ekonomiky, píše Bloomberg.

Tesla na rekordu

Akcie Tesly poprvé překonaly psychologickou hranici 500 dolarů, a od října tak zdvojnásobily svou hodnotu. Analytici proto musí přehodnocovat své odhady. Například Colin Rusch, analytik společnosti Oppenheimer, v pondělí navýšil odhad ceny akcie z 385 na 612 dolarů. Po mnoha problémech Tesla dosáhla udržitelné úrovně výroby, která ji dokáže zajistit dostatečné finanční zdraví, a to i z pohledu cash flow, řekl Rusch. Akcie americké automobilky rostou poté, co počet dodaných vozů za poslední loňské čtvrtletí překonal odhady a čínská vláda zároveň oznámila, že nebude snižovat dotace pro nákup elektromobilů.

Hongkongský byznys chřadne

Pokračující protesty v Hongkongu nutí tamní investory přemýšlet o přestěhování do Singapuru, tvrdí poradci. Ačkoliv nepokoje nejsou jediným faktorem, které tento trend způsobil, data ukazují, že v Singaporu se během nich protestů skutečně zvýšila podnikatelská aktivita. Například poradce v oblasti oceňování a firemních financí Duff & Phelps zaznamenal nárůst žádostí správců hongkongských aktiv, kteří chtějí přestěhovat kanceláře do Singapuru. Právní firma Shook Lin & Bok LLP zase od loňského srpna vypozorovala nárůst zájmů hongkongských firem, které v Singapuru chtějí založit investiční fondy.

Autor: Bloomberg, sou

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video