Rusové vysílají vylhané zprávy od rána do večera, Moskva by s tím měla přestat, zní z Německa | E15.cz

Rusové vysílají vylhané zprávy od rána do večera, Moskva by s tím měla přestat, zní z Německa

ČTK

Share on Facebook Messenger

Ruská propaganda podle německého ministra financí Wolfganga Schäubleho (CDU) narušuje i soužití v Německu. Státní televize Russia Today vysílá vylhané zprávy od rána do večera, míní. Moskva by s tím měla přestat, řekl také zahraničním novinářům v Berlíně.

Schäuble odpovídal na dotaz k protiruským sankcím. Německo k nim podle něj po zabrání ukrajinského Krymu ruskými jednotkami nepřistupovalo s lehkým srdcem, ale dokud se nezmění chování Moskvy, bude je prosazovat. Porušování mezinárodních pravidel není možné akceptovat.

Stejně tak podle něj není možné přijmout způsob, jakým ruská televize Russia Today šíří falešné zprávy. Schäuble v této souvislosti připomněl dřívější tvrzení ruské strany, že Krym obsadili vojáci na dovolené. Nyní se podle něj ukazuje, že ta dovolená je stálá.

Ruská propaganda podle Schäubleho působí i na vnitroněmecké poměry a může narušovat pokojné soužití občanů různého původu a přesvědčení, což ho pobuřuje. V Německu žije řada Rusů, kteří jsou podle Schäubleho "neustále poštváváni neuvěřitelně vylhanými falešnými zprávami v takové míře, že je to nepřijatelné".

"Proto by se mělo s touto propagandistickou válkou, která používá falešné zprávy, skončit," vyjádřil také své přesvědčení.

Německo se terčem vymyšlených zpráv stává opakovaně. V nedávné době to byla například smyšlená zpráva o znásilnění litevské dívky německými vojáky. Řada německých politiků očekává, že by ruská propaganda mohla zasáhnout i do volební kampaně před zářijovým hlasováním o složení parlamentu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.