Úpis akcií Warner Music Group překonal očekávání, firma se jich rozhodla prodat ještě víc

Sídlo firmy Warner Music Group

Sídlo firmy Warner Music Group Zdroj: profimedia

Firma Warner Music Group, která je třetí největší nahrávací společností na světě, získala z primární nabídky akcií 1,93 miliardy dolarů (46 miliard korun). Částka je vyšší, než firma původně plánovala, protože se nakonec rozhodla akcií prodat více. Nabídka Warner Music je letos zatím největší primární nabídkou akcií v USA, napsala agentura Reuters.

Společnost nabídla k prodeji celkem 77 milionů akcií za cenu 25 dolarů za kus. To celou firmu ohodnocuje na 12,75 miliardy dolarů. Warner Music původně plánoval prodat 70 milionů akcií za cenu v rozmezí 23 až 26 dolarů za akcii.

Zvýšení nabídky ukazuje na to, že zájem investorů o nové emise se zlepšuje. Primární nabídky se v březnu zastavily, protože akcie kvůli šíření nemoci covid-19 prudce klesly.

Hudební průmysl je navíc považován za odolnější vůči oslabení širší ekonomiky. Warner Music však varoval, že pandemie nemoci covid-19 měla negativní dopad na prodej hudebních nosičů a zpozdila vydání nových nahrávek, filmů a televizních pořadů.

Ve svém druhém fiskálním čtvrtletí, tedy tři měsíce do konce března, vykázala společnost Warner Music čistou ztrátu 74 milionů dolarů ve srovnání se ziskem 67 milionů dolarů o rok dříve. Warner Music je podle podílu na trhu třetí největší nahrávací společností na světě za Universal Music Group a Sony Music Entertainment. Mezi umělce, které vydává, patří například Ed Sheeran, Bruno Mars, Madonna, Prince, David Bowie, Metallica či Pink Floyd.

Majitelem Warner Music je investiční skupina Access Industries miliardáře Lena Blavatnika. Ta koupila Warner v roce 2011 zhruba za 3,3 miliardy dolarů. Pozice nahrávacích společností se od té doby výrazně zlepšila díky nárůstu předplatitelských služeb, jako je Spotify nebo Apple Music, které jim pomohly vykompenzovat ztráty způsobené pirátstvím.