Žádný odchod, i v případě brexitu zůstaneme v Británii. Airbus otočil
Brégier na mezinárodním aerosalonu u Paříže zpravodaji britské stanice BBC řekl, že Airbus nemá žádné plány na přemístění výroby ze svých britských závodů. Hodlá prý dodržet závazky vůči svým zhruba 16 tisíc zaměstnancům, které má v Británii. Připustil jen, že by se firma musela zamyslet nad důsledky, které by „Brexit“ (odchod Británie z EU) mohl mít na její konkurenceschopnost.
Britský premiér David Cameron, jehož konzervativci jasně vyhráli květnové parlamentní volby, slíbil uspořádat hlasování o setrvání Británie v EU do konce roku 2017. Předtím se chce pokoušet přemluvit EU k reformám a jednat o změně vztahů mezi unií a Británií.
Airbus v Británii vyrábí křídla
Airbus, který soutěží s americkým Boeingem o titul největšího světového výrobce velkých dopravních letadel, vyrábí v Broughtonu na severu Walesu křídla pro všechna svá dopravní letadla a zaměstnává tam asi šest tisíc lidí. Další tisíce lidí pracují nedaleko Bristolu, kde navrhují křídla a provádějí testy podvozků.
Podívejte se: Křídla z Broughtonu dávají práci tisícům lidí
Obavy z referenda o setrvání Británie v EU vyjadřuje řada čelných představitelů světa podnikání, pro něž je to zdrojem investiční nejistoty. Kahn v květnu řekl, že Británie musí soutěžit o investice a nejlepším způsobem, jak je dál získávat, je podle něj zůstat v EU. Dodal ale, že není „slepým zastáncem členství Británie v EU“ a vítá plány britské vlády prosadit reformy, které by učinily EU štíhlejší a efektivnější.