Chat s odborníkem: Do čeho se vyplatí investovat? | E15.cz

Chat s odborníkem: Do čeho se vyplatí investovat?

Ing. Michal Skalický, ředitel digitální pobočky v Expobank CZ a.s.
Ing. Michal Skalický, ředitel digitální pobočky v Expobank CZ a.s.
• 
ZDROJ: Expobank
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Internetové bankovnictví se v současnosti mění rychlým tempem, a klienti tak mají například možnost pohodlně investovat z domova. Stačí mít běžný účet s možností investování do zavedených firem, start-upů, kryptoměn nebo spoření do zlata. Do čeho se vyplatí investovat? A proč? Na tyto a další otázky vám odpoví Ing. Michal Skalický, ředitel digitální pobočky v Expobank CZ a.s. již dnes v 10:00 hodin.

Ing. Michal Skalický, ředitel digitální pobočky v Expobank CZ a.s.

Karolína Bigová, 12. července 2019
Jaká je historie Expobank? Jste česká banka?
Jsme českou bankou s bankovní licencí od roku 1991 a vklady našich klientů jsou ze zákona pojištěny až do výše 100 000 eur.
Tereza , 12. července 2019
Dobrý den, proč jste si vybral Expobank?
Myslíte, proč pracuji v Expobank? Baví mě práce v dynamickém prostředí menší banky, kde mi umožňují realizovat inovativní projekty.
Verča, 12. července 2019
Akou formou funguje investícia do start-upu? viete poskytnúť nejaké detaily?
Naším partnerem je společnost Fundlift. V prostředí internetového bankovnictví si jednoduše aktivujete službu tohoto partnera, z aktuální nabídky si vyberete společnost, do které chcete investovat, určíte si částku k investování a jednoduše potvrdíte kódem zaslaným sms. Ve svém bankovnictvím pak máte k dispozici kompletní přehled svých investic.
Patrik , 12. července 2019
Co je nejvýhodnější pro lidi kolem 20 let?
NEO účet je ideálním účtem pro mladé. Jeho vedení je zcela zdarma. Získáte k němu platební kartu, ze které můžete vybírat z bankomatů po celém světě zdarma. Účet můžete snadno založit a ovládat ze svého chytrého telefonu.
Pavla Malá, 12. července 2019
Co bude následovat? Jaké jsou další plány banky? Budoucnost?
Aktuálně probíhá digitální transformace banky tak, abychom uspěli ve světe bankovnictví 21. století. Nasloucháme potřebám našich klientů a vyhodnocujeme je. Připravujeme další zajímavé služby, které budeme poskytovat online. Hledáme další a další partnery z oblasti Fintech.
Martin Stránský, 12. července 2019
Dobrý den, zajímalo by mě, do čeho investujete Vy, jako bankéř a znalec prostředí. Děkuji.
Já osobně investuji do všech nástrojů, které NEO účet nabízí.
Miroslav, 12. července 2019
Jak se vám podařilo spojit tolik různých možností v jednom účtu?
Naší vizí bylo vytvořit pro klienty bankovní platformu spojující tradiční bankovnictví s fintechovými technologiemi. V rekordním čase se nám, především díky naší velikosti a flexibilitě, podařilo navázat spolupráci se zajímavými partnery z oblasti Fintech a implementovat jejich služby do našeho internetového bankovnictví. Na jednom místě mohou naši klienti ovládat svůj běžný účet, spořit, investovat do drahých kovů, rostoucích firem nebo kryptoměny bitcoin.
Kristýna, 12. července 2019
Jak vaši klienti reagují na možnost obchodovat s Bitcoinem?
Naši klienti tuto možnost jednoznačně vítají. Oceňují především jednoduchost investování, která je pro ně dostupná v jejich internetovém bankovnictví.
Lukáš, 12. července 2019
Dobrý den, Jaký je podle Vás součástný trend v investování?
Trendem je diverzifikace, což znamená rozložení investic do více nástrojů. Klient si tak může zkombinovat více a méně rizikové investice nebo pracovat s různou délkou investic.
Kateřina, 12. července 2019
Zajimalo by mne spis jaky je minimálny vklad pro investice do zlata nebo krytomen, mate nejaký tip kdy to začína byt zajimave pro zhodnoceni?
Pro investování do zlata si můžete vybrat mezi přímým nákupem konkrétního slitku nebo mince. Investovat můžete již cca od 500 korun. Pokud se rozhodnete pro Zlaté spoření, určujete si jeho délku a výši měsíční splátky. Nejnižší možná splátka je 500 korun měsíčně. Nyní nabízíme klientům bonus při založení Zlatého spoření na 5 let a při minimální měsíční úložce ve výši 1 500 korun. Minimální částka pro nákup kryptoměny bitcoin je 150 korun.
Karel , 12. července 2019
Dobrý den, myslíte si ze investovat do start-upu je spíše pročensi nebo větší investory?
Investice do start-upů a rostoucích firem je vhodné i pro malé investory. Můžete investovat již v řádu několika tisíců korun.
Jarmila , 12. července 2019
Vyplatí se stále investovat do zlata?
Zlato je trvalý uchovatel hodnoty a pro investory je jako tradiční investiční nástroj stále atraktivní.
lukas p., 12. července 2019
su nejake podmienky pre investovanie do zlata? napr. vek, povolanie...?
Jedinou podmínkou je dosažení plnoletosti a založení NEO účtu.
ludek , 12. července 2019
jsou u vás taky možnosti jak investovat z domova?
Ano, vše zvládnete z pohodlí domova na svém počítači nebo mobilu. Stačí se pouze přihlásit do internetového bankovnictví a vybrat si službu, o kterou máte zájem.
Martina, 12. července 2019
Ráda bych investovala v dlouhodobém horizontu (pro dceru) kam doporučíte peníze vložit?
V rámci našeho NEO účtu můžete pro dceru založit například Zlaté spoření, které nabízíme ve spolupráci s Českou mincovnou. Dále můžete jednorázově nakupovat drahé kovy či investiční mince. Díky spolupráci se společností Fundlift lze investovat do růstových nebo začínajících firem. Je zde také možnost investice do kryptoměny bitcoin.
Radek, 12. července 2019
Co je potřeba k založení takového účtu?
K založení potřebujete PC, tablet nebo mobil s připojením k internetu. Dva doklady totožnosti a doklad o vedení účtu u jiné tuzemské banky. Vše zvládnete za 7 - 10 minut. Účet si u nás mohou založit i cizinci s pobytem v ČR.
Vítek, 12. července 2019
Kolik stojí vedení účtu?
Vedení účtu je zcela zdarma a bez podmínek.
Kristian Nedomyl, 12. července 2019
Cetl jsem, ze nabizite nejvyssi urok 1,6 % na neo uctu. Ale ING ma 2 % a Rajfka dokonce 3 %. Jak to teda je? Dekuji
Na rozdíl od konkurence NEO účet aktuálně nabízí nejvýhodnější úročení bez jakýchkoli podmínek či omezení (výše vkladu, délka vkladu, obraty na účtu).
Jean Myšička, 12. července 2019
Je opravdu vedení i založení NEO účtu zdarma nebo jen do konce roku?
Založení účtu je zcela zdarma a bez jakýchkoli poplatků za vedení účtu. Tato nabídka není časově omezena.
Blanka , 12. července 2019
Chápu tedy dobře, že v běžném účtu mohu rychle investovat i spořit a ještě se mi peníze na běžném účtu úročí?
Přesně tak. Veškeré Vámi zmiňované služby u nás vyřešíte v jednom produktu.
Iva Severinová, 12. července 2019
Jak dlouho trvá takové založení NEO účtu a co k němu klient potřebuje?
Založení NEO účtu je plně online a zvládnete ho na několik kliknutí. Pokud máte připraveny všechny požadované dokumenty, trvá založení účtu 7-10 minut.
Martin, 12. července 2019
Jaká je na vašem účtu úroková sazba?
Na NEO účtu aktuálně nabízíme nejvýhodnější sazbu na trhu a to ve výši 1,6 % p.a. a to bez jakýchkoli podmínek nebo omezení. Jedná se tedy o nejlepší sazbu jak mezi běžnými, tak i spořicími účty.
Jana Ilková, 12. července 2019
Plánujete další rozšiřování partnerů, produktů nebo služeb?
Ano. Další rozšiřování partnerů plánujeme. V tuto chvíli již připravujeme spuštění spolupráce s novými partnery. S dalšími o případné spolupráci jednáme.
Karel Omáčka, 12. července 2019
Podle jakých kritérií vybíráte partnery Neo účtu?
Hledáme partnery, kteří nabízejí zajímavé a inovativní finanční služby, tak, aby pokryly veškeré požadavky našich klientů pro kompletní správu jejich financí. Z každé oblasti finančních služeb pečlivě vybíráme nejlepšího a prověřeného partnera.
Patrik Štěně, 12. července 2019
Nedávno jsem na internetu zahlédl Expobank s jakýmsi NEO účtem. Co vlastně dnes NEO účet od Expobank umí?
NEO účet je zcela unikátní produkt na českém trhu spojující výhody běžného a spořicího účtu, a to díky nejvýhodnější úrokové sazbě na trhu. Dále nabízí propojení s inovativními fintechovými službami, díky kterým lze jednoduše online a na pár kliknutí investovat například do růstových firem, drahých kovů nebo kryptoměny bitcoin.
Vlastik Nýbl, 12. července 2019
Jak bude podle vás vypadat bankovnictví za 10, 20 let? Budou ještě existovat kamenné pobočky nebo zcela zaniknou?
Domníváme se, že kamenné pobočky zcela nezaniknou. Většina bankovních služeb bude však poskytována online. Banky budou muset změnit svou produktovou nabídku, poskytovat služby na míru. Klient si bude své služby skládat sám jako puzzle podle své aktuální potřeby.
Věra Světlá, 12. července 2019
Tradiční bankovní služby už klientům nenabízíte?
Samozřejmě nabízíme. Jedná se například o firemní účty, běžné účty, úvěry, platební karty, termínované vklady a spořicí účty.
Eda Zahálka, 12. července 2019
Na co přesně se zaměřujete?
Bankovní licenci máme od roku 1991 a tradičně se zaměřujeme na oblasti korporátního bankovnictví, privátního bankovnictví. Služby poskytujeme i retailovým klientům, kde kromě běžných bankovních produktů zavádíme zcela inovativní a unikátní služby z oblasti finančních technologií (Fintech).
Tomáš Čížek, 12. července 2019
Jste asi menší bankou. Je to výhoda oproti velkým bankám?
Vnímáme to jako výhodu. Díky naší velikosti jsme flexibilní a můžeme rychle zavádět inovativní služby.
peter, 24. června 2019
prosím chcel by som sa informovat ci sa stale oplati investovat finance do zlata. vdaka.
Zlato je konzervativní investiční nástroj a dlouhodobě trvalý uchovatel hodnoty. Odborníci se shodují, že 10 % úspor každého z nás by mělo směřovat do zlata.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah