Deutsche Bank se zaměří na správu majetku bohatých. Potenciál má i Česko | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Deutsche Bank se zaměří na správu majetku bohatých. Potenciál má i Česko

ČTK

Finanční ústav Deutsche Bank v rámci reorganizace, která má této největší německé bance pomoci vrátit se k růstu, zruší tisíce pracovních míst. Je zde však jedna část podnikání, u které plánuje expanzi, a tou je správa majetku bohatých klientů. Divize se chce zaměřit na podnikatele a rodiny v Německu, Itálii, Británii a Španělsku, za atraktivní ale považuje i východoevropské trhy, včetně České republiky. Agentuře Reuters to řekl šéf divize správy majetku pro Evropu a výkonný ředitel banky Claudio de Sanctis.

„Není to tak úplně známo, ale my už patříme k největším správcům majetku v Evropě podle objemu aktiv. To bude užitečné, pokud jde o důvěryhodnost pro evropské podnikatele,“ řekl Sanctis.

Minulý měsíc Deutsche Bank oznámila, že do roku 2021 plánuje přijmout dalších 300 manažerů pro vztahy a investice v divizi správy majetku. Loni měla tato divize na příjmech banky, které činily 25 miliard eur (639 miliard korun) podíl zhruba sedm procent.

Komentář Lukáše Kovandy: Paličákova měnová válka

„Banka uvedla, že se chce zaměřit na oblasti, kde můžeme konkurovat a kde můžeme být první. Myslíme si, že wealth management je právě takový případ,“ dodal ředitel oddělení investic v Deutsche Bank Wealth Management Christian Nolting.

Správa majetku je pro banky atraktivní, protože vyžaduje méně kapitálu a zisk z těchto aktivit je obvykle méně cyklický než u jiného podnikání. Je ale i velmi konkurenční. Velkými hráči v této oblasti jsou švýcarské banky UBS a Credit Suisse. Proniknout se na tento trh pokoušejí také začínající finančně-technologické firmy.

Pád kreditek pokračuje. Banky si za to mohou samy

Pokud se bance podaří přilákat nové manažery, obvykle to znamená i zvýšení aktiv, protože někteří jejich klienti mají tendenci přejít s nimi. De Sanctis dodal, že možná by byla rovněž akvizice, momentálně ale není na programu.

Za velmi atraktivní de Sanctis považuje země střední a východní Evropy, jako je Polsko, Česká republika, Maďarsko a Rumunsko. "V těchto zemích máme velmi dobrou účast v oblasti firemního bankovnictví. Nejsme tam ale příliš aktivní ve správě majetku," dodal s tím, že je potřeba tohoto potenciálu využít.

Největší německá banka v neděli představila restrukturalizační plán, který má pomoci zlepšit hospodářské výsledky a cenu akcií banky. O práci by mohlo přijít až 18 tisíc zaměstnanců. V současné době má banka asi 91 500 zaměstnanců.

Studie: Čechům hrozí ztráta pracovních míst, byť jsou na tom v práci s počítači jako Němci

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!