J&T Banka loni vydělala přes tři miliardy. Zisk jí vzrostl o polovinu | E15.cz

J&T Banka loni vydělala přes tři miliardy. Čistý zisk jí vzrostl o více než polovinu

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

J&T Bance, která poskytuje služby privátního bankovnictví, stoupl loni meziročně čistý zisk o 52 procent na 3,16 miliardy Kč. Bilanční suma banky vzrostla o procento na 151,7 miliardy korun. Celkem bankám a spořitelnám v Česku loni stoupl podle dat České národní banky čistý zisk meziročně o 9,5 procenta na 90,9 miliardy korun.

K rekordním výsledkům přispěl vývoj trhu. Růst korunových úrokových sazeb se promítl do nárůstu úrokové marže a čisté úrokové výnosy dosáhly 3,96 miliard korun. Přetlak likvidity a investičního kapitálu na trhu se projevoval v poptávce po dluhopisech, poplatky za umístění dluhopisů významně přispěly k dosaženým výnosům z poplatků a provizí 1,4 miliardy korun. V roce 2019 uvedla banka na trh 17 dluhopisových emisí v celkové nominální hodnotě přes 28,8 miliardy korun.

J&T Banka patří do finanční skupiny J&T, kterou kontrolují rodiny Tkáčů a Jakabovičů. Vedle služeb privátního bankovnictví poskytuje financování realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory. V ČR J&T Banka působí od roku 1998. Do bankovního holdingu J&T Finance Group patří vedle české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank AO, J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu, slovenská Poštová banka a banka VABA v Chorvatsku.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah