Maďarským minerálkám prospělo pročištění trhu | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Maďarským minerálkám prospělo pročištění trhu

Maďarským minerálkám prospělo pročištění trhu
Mattoni
• 
ZDROJ: Novak Tomas/Euro
Gregor Martin Papucsek

Gregor Martin Papucsek

Významný hráč na středoevropském trhu chystá další nákupy.

Italsko-česko-maďarskému holdingu Central European Mineral Water (CEMW) se daří. Dokonce natolik, že italský spolumajitel společnosti Alessandro Pasquale v Budapešti oznámil další investice na maďarském trhu v hodnotě „několika milionů“ eur. V Maďarsku se z vývoje radují i proto, že všechny minerální zdroje a společnosti vyrábějící minerální vody budou znovu i v maďarských rukou.

Poněkud spletité vlastnické vztahy se začaly vyjasňovat letos v dubnu, když se uskutečnila megafúze: CEMW, jejíž součástí je skupina Karlovarské minerální vody (KMV), se spojila s největším hráčem na maďarském trhu, firmou Minerální vody Szentkirályi.

Skoupili také Kékkúti

Předtím KMV odkoupila od Nestlé Waters další maďarskou továrnu Kékkúti – tak se největší maďarské značky dostaly opět pod částečnou domácí kontrolu, protože prezidentem (i spolumajitelem) CEMW se stal maďarský vlastník společnosti Szentkirályi Levente Balogh.

Pasquale a Balogh společně prosazují atraktivní akvizice. V Budapešti naznačili, že případné koupě dalších značek by se měly odehrát v příštích třech letech. Dosavadním úspěchem je především fakt, že Kékkúti se i díky fúzi vrací po devíti letech do zisku. Szentkirályi i Kékkúti zvýšily obrat o 30 procent. Celá skupina CEMW kontroluje 38 procent maďarského trhu s minerálními vodami.

Firma chce posílit segment ochucených minerálek, které jsou populární spíše v Česku než v Maďarsku. Změnit se mají i obaly a více peněz půjde na marketing. Dobrou zprávou pro Maďarsko je, že po fúzi zůstalo zachováno všech 300 pracovních míst (celý holding má 950 zaměstnanců).

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!