Pandora z Thajska. Podívejte se na výrobu klenotů pro dánský šperkařský řetězec | E15.cz

Inspirativní rozhovory

Inspirativní rozhovory Vstoupit do speciálu

Pandora z Thajska. Podívejte se na výrobu klenotů pro dánský šperkařský řetězec

Michal Nosek

Dánská společnost Pandora navrhuje, vyrábí a prodává ručně dodělávané populární šperky již více než pětatřicet let. Za tu dobu se její výrobky prosadily ve stovce zemích všech kontinentů a prodávají se na 7700 místech. Pandora zaměstnává více než dvaadvacet tisíc lidí, z toho jich přes 13 tisíc pracuje v Thajsku. Podívejte se do tamní továrny.

Šperkaři z kodaňské Pandory každoročně utrží v přepočtu zhruba 75 miliard korun. Loni poprvé po letech silného růstu zájmu zaznamenali ochlazení poptávky. Akcie firmy rostly během posledního desetiletí velice dynamicky a jen za první čtyři roky od vstupu na burzu jejich hodnota vzrostla dvacetinásobně.

Loni se ale firmě dařilo méně, než očekávala. Proto akcionáři firmy odvolali generálního ředitele a vybrali nového prezidenta a výkonného ředitele Alexandera Lacika. Ten má firmě pomoci k obnovení růstu. V jeho transformačním plánu se hovořilo o propouštění zaměstnanců právě v Thajsku. Tam firmu opustí 400 lidí. V nedávném prvním rozhovoru pro dánská média Lacik uvedl, že značka i společnost směřují k naplnění stanovených cílů a čekají ji nové výzvy. Včetně rozšiřování sítě obchodů.

Prohlédněte si fotogalerii:

MILIARDÁŘI: Projekt na okolí Masaryčky jsme vybrali až na šestý pokus, říká Dospiva
V metropoli se znovu zabydlel golem. Námětem pro virtuální realitu se stala i pražská mytologie
Tomáš Chrenek: Třinecké železárny proinvestují dvě a půl miliardy

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!