Apple Premium Partner přichází do Prahy | e15.cz

V Praze na Chodově otevírá první Premium Partner prodejna Applu v regionu, fronty stojí až do metra

Marek Schwarzmann

Marek Schwarzmann

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

V největším obchodním centru v Česku Westfield Chodov zahájila provoz první Premium Partner prodejna společnosti Apple ve střední Evropě. Nese značku společnosti iStyle, která do přestavby prostor investovala patnáct milionů korun. Na otevření prodejny stojí fronty až do blízké stanice metra. Další prémiové prodejny firma chystá ve stávajících pobočkách v obchodních centrech Palladium Praha, Brno Vaňkovka a v Centru Černý Most. Rekonstrukce jsou plánovány na příští rok. Další exkluzivní prostor chystá firma podle informací deníku E15 na příští rok v rodícím se projektu Masarykova nádraží.

„To, že se nám jako prvním v regionu CEE podařilo získat status Apple Premium Partner, a přinášíme tak do České republiky Apple Flagship prodejnu, je pro nás velký úspěch,“ reagoval generální ředitel společnosti iStyle Vít Goluch. Firma dosud měla v Česku oficiální status Apple Premium Reseller, což je označení autorizovaných prodejců produktů společnosti Apple.

Česko nadále oficiálně nemá Apple Store, do nejbližšího musejí zákazníci firmy s logem nakousnutého jablka jezdit do Drážďan. Nová prodejna iStyle se však tímto konceptem silně inspiruje.

Steve Jobs představuje první iPhone v roce 2007

Video se připravuje ...

Showroom se rozprostírá na ploše více než 250 metrů, zákazníky obsluhuje vyškolený personál a k dispozici má být expresní autorizovaný servis Apple produktů. V Apple Premium Partner prodejně se mají konat i pravidelná školení a otevřené workshopy pro veřejnost.

Společnosti iStyle se na tuzemském trhu dlouhodobě daří, firma podle informací deníku E15 za rok 2021 i přes čtyřměsíční pandemickou uzávěru vykázala obrat více než 2,7 miliardy korun. V předchozím roce to bylo 2,39 miliardy. „Letos bychom rádi dosáhli obratu 3,5 miliardy,“ dodal Goluch.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah