Značka Versace se prý brzy stane součástí holdingu Michaela Korse. Jeho akcie padají

Versace

Versace Zdroj: profimedia

Kaia Gerber na přehlídce Versace jaro/léto 2018
Michael Kors
Donatella Versace letos na milánském fashion weeku složila přehlídkou poctu svému bratrovi. Nechyběly ani jeho oblíbené múzy 90. let
Přehlídka Versace pro jaro/léto 2018 byla poctou zakladateli značky Giannimu Versace
Versace
7
Fotogalerie

Prodej italské módní firmy Versace může být oznámen "v řádu hodin". S odvoláním na nejmenované zdroje to dnes napsal list Corriere della Sera. Italský deník dodal, že sestra zesnulého zakladatele a současná umělecká ředitelka a zástupkyně šéfa společnosti Donatella Versace svolala na úterý setkání se zaměstnanci, na němž by mohla učinit oficiální oznámení. Podle tří zdrojů agentury Reuters je kupujícím americký výrobce módních doplňků a oblečení Michael Kors Holdings. Akcie této firmy však po zveřejnění zprávy poklesly o více než sedm procent.

List odhaduje hodnotu značky s logem s hlavou Medúzy na dvě miliardy dolarů (zhruba 44 miliard korun). Některé zprávy hovoří o tom, že mezi zájemci o koupi může figurovat i americké luxusní klenotnictví Tiffany & Co.

Poté, co v roce 2014 odkoupila 20procentní podíl ve Versace americká investiční společnost Blackstone, zvažovala milánská firma vstup na burzu. Finanční injekce ve výši 150 milionů eur (3,8 miliardy korun) tehdy měla zaplatit nejen expanzi do zámoří, ale pomoci právě i s veřejnou nabídkou akcií. Šéf firmy Jonathan Akeroyd agentuře Reuters ale počátkem tohoto roku sdělil, že s ní nespěchá.

Michael Kors známý svými koženými taškami se netají ambicí rozšiřovat své portfolio o další luxusní značky. Loni koupil za 1,2 miliardy dolarů britského výrobce obuvi Jimmy Choo.

Firmu Versace založil v roce 1978 módní návrhář Gianni Versace. Hlavní akcionářkou s podílem 50 procent je Allegra Versace, které tento podíl odkázal její strýc Gianni. Matka Allegry Donatella vlastní podíl 20 procent. Zbývající podíl drží Santo Versace, bratr Donatelly a Gianniho. Po zavraždění svého zakladatele v roce 1997 v Miami se módní koncern potýkal řadu let s problémy.

V roce 2017 vykázala firma díky snížení nákladů a obměně kolekcí opět zisk ve výši 15 milionů eur (384 milionů korun). Obrat se vyšplhal na 686 milionů eur, napsala agentura APA. Šéf Akeroyd v červnu uvedl, že koncern usiluje v krátkodobém horizontu o obrat ve výši jedné miliardy eur.