Embraer si k padesátinám nadělil koncept létajícího automobilu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Embraer bojuje o přežití. Přesto si k padesátinám nadělil koncept létajícího automobilu

bru

Dvě rány krátce po sobě zasáhly brazilského výrobce letadel Embraer. Stejně jako na další firmy v oboru na něj těžce dopadá koronavirová krize, zároveň ale zkrachovala i po léta připravovaná fúze s Boeingem. Firma si přesto nezapomněla nadělit dárek k padesátému výročí založení – odvážný koncept spojující přepravu po zemi a ve vzduchu.

Na rozdíl od většiny pokusů nabídnout to nejlepší z pohybu po zemi a ve vzduchu koncept Embraeru není klasickým automobilem s křídly. Společnost si představuje jakousi přepravní kapsli nazvanou Pulse, která je při jízdě připevněna na podvozek a pro let se přestěhuje pod letadlo. Embraer tak naznačuje, jak by mohly vypadat soukromé tryskáče za 50 let.

Embraer mezitím řeší mnohem závažnější záležitosti. Poté, co v dubnu Boeing vycouval z dlouhodobě připravovaného svazku, Embraer zahájil s americkou společností arbitráž ve snaze získat zpět desítky milionů dolarů, které už investoval do příprav na spojení.

Nad budoucností brazilské firmy se tak nyní vznáší otazníky. Embraer začal radikálně šetřit, měl by navíc získat miliardu dolarů od státní rozvojové banky výměnou za akciový podíl.

Krize v Airbusu dopadá i na Aero Vodochody. Firma zkrátí úvazky až pětině zaměstnanců
Letadlo si na Amazonu neobjednáte, obchody se kvůli zákazům cest zastavily, říká šéf Aera Vodochody

Autor: bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!