Sídlo Rádia Svobodná Evropa na pražském Hagiboru je na prodej | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Sídlo Rádia Svobodná Evropa na pražském Hagiboru je na prodej, zájemce nabídl téměř tři miliardy

ČTK

Budova Rádia Svobodná Evropa je na prodej. Insolvenční správce firmy L88 Investments Prague, které stavba patří, již oslovil potenciální kupce. Jeden zájemce už podle deníku za budovu nabídl téměř 2,9 miliardy korun. Píší to Hospodářské noviny.

Americká firma L88 Investments Prague na sebe vyhlásila insolvenci letos na jaře. Do problémů se dostala kvůli soudnímu sporu s developerskou společností CPI o vlastnictví budovy. Na konci května povolil pražský městský soud reorganizací firmy, vyplývá z údajů v obchodním rejstříku.

Insolvenční správce firma L88 Investments Prague Lee Louda už začal připravovat prodej budovy. „Začátek prodeje se sice trochu posunul, ale hotovo bychom chtěli mít v listopadu. Oslovili jsme asi sto hráčů na trhu a už o budovu registrujeme zájem,“ řekl HN. S prodejem stavby v pražských Strašnicích souhlasí i největší věřitel, americká banka Wells Fargo.

Podle zjištění HN projevila o koupi zájem společnost Wedomwill Liberty podnikatele Tomáše Lhotáka. Za budovu nabízí téměř 2,9 miliardy korun. Spolu s dalšími zájemci ale může cenu ještě navýšit.

Král papírových kapesníčků staví v centru Prahy

Budova, ve které sídlí Rádio Svobodná Evropa, byla slavnostně otevřena v květnu 2009. Rozhlasová stanice se do ní přestěhovala z budovy někdejšího Federálního shromáždění v centru města, kde sídlila od poloviny devadesátých let.

Společnost L88 Investments Prague koupila budovu od firmy Hagibor Office Building (HOB) v roce 2012. HOB, kterou během finanční krize ovládl developer CPI, ale tvrdí, že nedostala zaplacenu celou kupní cenu. Insolvenční správce HOB Adam Sigmund proto chtěl budovu vrátit do majetkové podstaty zkrachovalé firmy a obrátil se na soud. Spor nyní řeší Nejvyšší soud.

J&T vstoupila do obřího developerského projektu české skupiny Nordic Investors v Bratislavě
Dejvický Blox kupuje za dvě miliardy Českomoravská nemovitostní

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!