Boom investic do komunikačních platforem pokračuje. Startup Discord získal 100 milionů dolarů

Discord vyvíjí komunikační software populární zejména mezi hráči videoher. Do budoucna se chce stát známější také mezi běžnými uživateli.

Discord vyvíjí komunikační software populární zejména mezi hráči videoher. Do budoucna se chce stát známější také mezi běžnými uživateli. Zdroj: Discord

Discord má měsíčně 140 milionů aktivních uživatelů. Letos očekává tržby v hodnotě přes 100 milionů dolarů, třikrát více než loni.
„Plánujeme ty finance použít na zlepšení Discordu, jak ve verzi zdarma, tak i pro předplatitele,“  poznamenal k získané investici Jason Citron, spoluzakladatel Discordu.
Stanislav Vishnevskiy, druhý spoluzakladatel Discordu.
4 Fotogalerie

Kalifornská společnost Discord se sídlem v San Franciscu získala novou investici ve výši 100 milionů dolarů. Aktuální investiční kolo vedl fond Greenoaks Capital, který již ve firmě měl podíl. Dle informací portálu TechCrunch se připojil i fond Index Ventures. Firma rozvíjející stejnojmennou komunikační platformu tím zdvojnásobila svou celkovou valuaci na sedm miliard dolarů.

Discord vyvíjí komunikační software populární zejména mezi hráči videoher. V důsledku pandemie koronaviru a přesunu řady korporací na vzdálenou práci ale „boduje“ stále více i tam.

To je také směr, v němž se chce firma dál rozšiřovat. V září proto najala bývalého marketéra z Nike, Tesu Aragonese, který jí má pomoci s expanzí za hranice herního odvětví. Discord má podle posledních dat měsíčně 140 milionů aktivních uživatelů. Letos očekává tržby v hodnotě přes 100 milionů dolarů, třikrát více než loni. Uvedl to portál Wall Street Journal. 

„Jsme poctěni růstem mezi tolika skvělými komunitami, které z Discordu udělaly místo, kde se potkávají,“ uvedl spoluzakladatel a šéf služby, Jason Citron. „Když se podíváme na rok 2021, těšíme se na to co nás čeká. Plánujeme ty finance použít na zlepšení Discordu, jak ve verzi zdarma, tak i pro předplatitele,“  poznamenal k získané investici.

Discord založili v roce 2015 právě Citron a Stanislav Vishnevskiy. Citron jejich komunikační platformu popisuje jako „místo, kde je možné mít opravdové konverzace a trávit kvalitní čas s lidmi, ať už k zábavě, učení či sdílení nápadů“. Služba letos v prosinci také oznámila spuštění funkce sdílení obrazovky na mobilních zařízeních. Umožňuje sdílení dokumentů a další funkcionality. 

V odvětví komunikačních nástrojů je v poslední době poměrně živo. Před pár týdny oznámily spojení technologická společnost Salesforce a aplikace na vzdálenou asynchronní práci a komunikaci Slack. Loni upsala své akcie na burze v New Yorku další podobná služba Zoom.