Amazon hodlá číst lidské emoce. Připravuje speciální náramek | E15.cz

Amazon hodlá číst lidské emoce. Připravuje speciální náramek

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Umět rozpoznat aktuální psychický stav člověka a doporučit, jak svému uživateli pomoci s jeho problémem či problémy. Taková by měla být hlavní funkce nově vyvíjeného zařízení od společnosti Amazon. Přístroj s pracovním názvem Dylan je na začátku svého vývoje. Měl by být spárován s mobilní aplikací a ovládán pomocí hlasu. Podle informací agentury Bloomberg by se mělo jednat o „zdravotní“ náramek.

Informací o novém projektu americké společnosti zatím není mnoho. Neví se. kdy by měl přijít na trh ani jeho případná cena. Co však víme je, že na novince Amazon spolupracuje se společností Lab126. Ta stojí za vývojem hardwaru pro telefony Amazon Fire či chytrý reproduktor Echo. Na projektu Dylan se dále podílí i tým, který zprostředkoval software pro hlasového a virtuálního asistenta Amazon Alexa. 

Nový projekt amerického technologického giganta podle agentury Bloomberg naznačuje, že by použitá technologie rozpoznávání emocí mohla Amazonu pomoci získat detailní informace o tom, co požadují jeho zákazníci a jak na ně lépe cílit. Agentura také uvádí, že by tato technologie mohla vyvolat debatu o tom, kolik dat a informací o svých zákaznících technologické firmy jako Amazon, Facebook či Google shromažďují. 

Jak technologie mění svět investic a zavedená odvětví? Dozvíte se v novém magazínu E15 Premium. Objednávejte zde >>>

Digitalizace vstupuje do stavebnictví. Papírové výkresy ustoupí obrazovkám
Jsme technologická firma, tvrdí o sobě Nike díky aplikaci na měření chodidel
Čeští vývojáři pošlou seniory do virtuální reality, pomůže jim s orientací ve skutečném světě

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!