Samsung představil ohebný telefon za téměř 50 tisíc, firma počítá i s podporou kryptoměn | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Samsung představil ohebný telefon za téměř 50 tisíc, firma počítá i s podporou kryptoměn

ČTK, vaj

Jihokorejský výrobce spotřební elektroniky Samsung Electronics představil několik nových telefonů, včetně ohebného přístroje Galaxy Fold. Ten bude na trh uveden 26. dubna a bude se prodávat za 1980 dolarů (zhruba 45 tisíc korun). Firma současně ukázala model Samsung Galaxy S10 a potvrdila, že jeho součástí bude i úložiště kryptoměn.

Složený telefon Galaxy Fold má úhlopříčku 4,6 palce (11,7 centimetru). Po rozložení se změní v podstatě v malý tablet s úhlopříčkou 7,3 palce (18,5 centimetru).

"Teoreticky jsou ohebné telefony velmi atraktivní, přinášejí obrovský displej v malém balení. Ve skutečnosti však spotřebitelé přesně nevědí, jak budou fungovat, a aplikace pro ně jsou zatím dost nevyzrálé," upozornil analytik Neil Mawston z výzkumné společnosti Strategy Analytics. "Takže je tu dobrý potenciál, ale stále spousta nejistoty," citoval ho server BBC.

Samsung dnes představil rovněž novou řadu telefonů S10, včetně svého prvního přístroje podporujícího mobilní sítě páté generace (5G). Telefon S10 5G by se měl začít prodávat na jaře. Právě tato řada bude obsahovat službu Samsung Knox, jež umožní správu virtuálních měn, případně jiných mobilních služeb založených na blockchainu.

Apple Pay přilákal během prvního dne v Česku desítky tisíc klientů, hlásí banky

"Mít variantu 5G je pro Samsung strategicky důležité," uvedl analytik Ben Wood z poradenské firmy CCS Insight. "Pomáhá to firmě udržovat sílu značky a dojem vedoucí pozice v technologiích," dodal. "Ale co se týče spotřebitelů, pokud nemáte dobrý důvod koupit si letos v létě 5G telefon, jeden ze zbývajících tří přístrojů S10 je pravděpodobně lepší investicí a bude ho možné používat řadu let," řekl.

Samsung je největším výrobcem mobilních telefonů na světě. Nové přístroje by mu mohly pomoci v konkurenčním boji s rivaly, jako je americká společnost Apple nebo čínská Huawei Technologies, uvedla agentura Reuters.

Británie zvládá rizika kolem Huawei a nemá důkazy o špehování

Autor: ČTK, vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!