Vakcína na koronavirus bude do prosince, doufají USA | E15.cz

Vakcína na koronavirus bude nejpozději v prosinci, doufá vrchní americký epidemiolog

Ranní přehled podle Bloombergu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Bankovní den

Bankovní skupina Credit Suisse se chystá oznámit rozsáhlou restrukturalizaci. Sloučí svou investiční banku s divizí pro kapitálové trhy, která v uplynulých čtvrtletích prodělávala. Nově vznikne divize pro obchody na globálních trzích. Cílem je zvýšit ziskovost a zpřísnit dohled nad obchodníky. Další evropské banky zveřejňují své výsledky. Deutsche Bank už oznámila překvapivě ziskové čtvrtletí, očekávají se údaje od britské Barclays.

Koronavirový zpravodaj

Počet případů koronaviru v Číně je na vzestupu, na rozdíl od uplynulých týdnů jde přitom o lokální šíření nemoci, nikoliv o nakažené, kteří přicestovali ze zahraničí. USA se přiblížily hranici 150 tisíc obětí viru. Hlavní vládní expert na infekční choroby Anthony Fauci uvedl, že vakcína proti nemoci by mohla být dostupná nejpozději v prosinci. Vakcína společnosti Moderna totiž ukázala dobré výsledky při testech na opicích a otevřela se jí tak cesta k experimentální léčbě lidských pacientů. Vláda Velké Británie zvažuje uvolnění koronavirových opaření poté, co restrikce cestování do Španělska vyvolaly nechuť u dovolenkářů, aerolinek i vlády v Madridu. Španělsko by navíc mohlo přijít i o turisty z Německa.

Smíšené ohlasy z trhů

Akcie v Hongkongu zaznamenaly mírný růst, ty v Číně silně posilovaly. Japonská burza se propadla v důsledku rozhodnutí agentury Fitch snížit výhled ratingu země na negativní, investory navíc zklamaly výsledky společnosti Canon.  

Očekávané události

Vedle velkých bank dnes výsledky hospodaření zveřejní i další firmy, například farmaceutické společnosti Sanofi a GlaxoSmithKline nebo automobilka Aston Martin Lagonda. Společnost Kering, která vlastní módní značku Gucci, oznámila ve druhém čtvrtletí pokles tržeb o 44 procent. Jde o nejhorší čtvrtletí v historii firmy.

Autor: Bloomberg

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah