ABL je minulost, teď je z ní Mark2 Corporation | E15.cz

ABL je minulost, teď je z ní Mark2 Corporation

Matěj Bárta bude v přejmenované ABL předsedou dozorčí rady
Matěj Bárta bude v přejmenované ABL předsedou dozorčí rady
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bezpečnostní agentura ABL, kterou dříve vlastnil šéf poslaneckého klubu Věcí veřejných (VV) a exministr dopravy Vít Bárta, se přejmenovala na Mark2 Corporation a nově ji povede Michal Fábera. Matěj Bárta, který firmu před časem převzal od svého bratra Víta, rezignoval na funkci ředitele. Uvedl to dnes server Lidovky.cz.

Podle něj Matěj Bárta svým zaměstnancům oficiálně oznámil změny dopisem. Rovněž prý uvedl, že „bude nadále reprezentovat holding z pozice předsedy dozorčí rady holdingové společnosti“.

Firma změnila svůj název jen pár dní poté, co skončila první část soudního jednání v kauze údajné korupce uvnitř VV. Obžalobě z uplácení bývalých stranických kolegů čelí právě Vít Bárta.

ABL založil v roce 1992 tehdejší student medicíny Vít Bárta jako firmu zajišťující pořadatelské služby s názvem Agentura Bílého Lva (ABL). Před vstupem do politiky působil jako její generální ředitel, z funkce odešel v únoru 2010. Krátce po sněmovních volbách téhož roku pak oznámil, že svůj poloviční podíl ve společnosti kvůli angažmá v politice prodává bratrovi a řediteli firmy Matěji Bártovi a jeho ženě.

Detektivní divize ABL vzbudila mimo jiné rozruch poté, co vyšlo najevo, že se podílela na sledování politiků. Také čelila nařčení, že vzhledem k napojení VV na ministerstvo vnitra mohla zneužívat informace od policie.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.