ANO v Praze povede Schopperová, hnutí přilákalo i vdovu po Kaplickém | E15.cz

ANO v Praze povede Schopperová, hnutí přilákalo i vdovu po Kaplickém

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a poslanec Martin Stropnický
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a poslanec Martin Stropnický
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kandidátku hnutí ANO pro volby do zastupitelstva hlavního města povede podnikatelka Martina Schopperová. Dvojkou je provozovatel portálu bankovnipoplatky.com Patrik Nacher, trojkou bývalá šéfka české pobočky Transparency International, nyní náměstkyně ministra vnitra Adriana Krnáčová. Na šestém místě pak kandiduje vdova po architektovi Janu Kaplickém Eliška Kaplicky.

Nominace dnes schválil krajský sněm pražské organizace ANO. „Kompletní kandidátku má ještě během dnešního večera potvrdit výbor hnutí ANO, který zasedne po 19:00,“ podotkl mluvčí hnutí Jaromír Hasoň.

Dvaačtyřicetiletá Schopperová již dříve založila hnutí Pražané.cz, s nímž chtěla ve volbách kandidovat sama. Podle serveru idnes.cz nyní kvůli volbám utlumí své podnikání, plánuje také vstoupit do ANO.

Jedničkou pražské kandidátky měl být původně bývalý primátor Jan Kasl. Po sporech s šéfkou ANO v Praze Radmilou Kleslovou ale předsednictvo hnutí rozhodlo, že lídrem nebude. Kasl bude kandidovat v čele vlastní strany.

Vybraní kandidáti hnutí ANO pro komunální volby v Praze
Martina Schopperová (42) - podnikatelka; podle dostupných informací je majitelkou interiérového studia, má zastoupení zahraničních značek nábytku na českém a slovenském trhu a je majitelkou značky byDara.
Patrik Nacher (40) - podnikatel, mj. provozovatel serveru Bankovní poplatky.com, organizátor petice proti poplatkové politice bank a ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek; v minulosti se pohyboval v politice, mj. byl mluvčím Unie svobody a mediálním poradcem.
Adriana Krnáčová (53) - náměstkyně ministerstva vnitra pro veřejnou správu a legislativu, bývalá šéfka české pobočky Transparency International.
Eliška Kaplicky (36) - filmová producentka, vdova po známém architektovi Janu Kaplickém a propagátorka jeho díla.

Lídry už mají i strany z pražského zastupitelstva

Vybraného lídra už mají strany, které jsou nyní zastoupeny v pražském zastupitelstvu. Vládnoucí TOP 09 povede do voleb primátor Tomáš Hudeček. Lídrem ODS je exprimátor Bohuslav Svoboda, ČSSD si vybrala na první místo kandidátky ředitele motolské nemocnice Miloslava Ludvíka a komunisté poslankyni Martu Semelovou.

Do voleb půjde i trojkoalice SZ, KDU-ČSL a STAN, kterou povede předseda pražskiých zelených Petr Štěpánek. Úsvit přímé demokracie povede poslanec Marek Černoch, hnutí Pro Prahu starosta Koloděj Zbyněk Passer a Stranu svobodných občanů exposlanec Jiří Payne. O hlasy voličů bude usilovat i Česká pirátská strana v čele s právníkem Jakubem Michálkem.

Za ANO bude do Senátu v Trutnově kandidovat majitel Juty Hlavatý
Kandidátem hnutí ANO pro říjnové senátní volby v obvodu Trutnov bude majitel a generální ředitel největší české textilky Juta Dvůr Králové Jiří Hlavatý. Dnes řekl, že za ANO bude kandidovat jako nezávislý.
Hlavatého soupeři v obvodu Trutnov budou za ČSSD senátor Pavel Trpák, za ODS středoškolský učitel a radní města Trutnova Pavel Káňa a za TOP 09 náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš. Za KSČM by měl kandidovat důchodce Slavomír Brádler.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.