Anonym nahlásil bombu na ruzyňském letišti, do Schengenu nesmí odlétat letadla | e15.cz

Anonym nahlásil bombu na ruzyňském letišti, do Schengenu nesmí odlétat letadla

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Anonymní telefonát večer oznámil uložení bomby na Terminálu 2 Letiště Václava Havla v Praze. Policie prostor evakuovala, objekt prohlížejí pyrotechnici a psovodi. Z terminálu, který je určen pro lety do zemí schengenského prostoru, dočasně nesmějí odlétat žádná letadla, řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Situaci řeší krizový štáb letiště.

Policisté postupují podle předem připravených scénářů podobných situací. "Bude provedena důkladná kontrola všech prostor za účasti psovodů a specialistů na vyhledávání výbušnin. Pokud prohlídka proběhne s negativním výsledkem, bude provoz na letišti postupně zcela obnoven. Nyní z Terminálu 2 neodletí žádná letadla," uvedla mluvčí cizinecké policie, která má bezpečnost letiště na starosti.

Na letišti se okolo 20:00 sešel krizový štáb, který posoudí aktuální situaci a přijatá opatření či například to, jak policejní zásah ovlivní přílety letadel, řekl mluvčí letiště Michal Řehořek. Vzhledem k situaci se dá očekávat zpoždění letů z Terminálu 2. Terminál 1 určený pro spoje ze států nepatřících do Schengenu je podle něj otevřený.

V nejbližší době měla z druhého terminálu ruzyňského letiště odletět například letadla do Paříže, Düsseldorfu, Mnichova, Varšavy a dalších evropských měst. 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video