Antimonopolní úřad zkoumá vstup skupiny DRFG do portálu Chytrý Honza | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Antimonopolní úřad zkoumá vstup skupiny DRFG do portálu Chytrý Honza

Antimonopolní úřad zkoumá vstup skupiny DRFG do portálu Chytrý Honza
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Vstup investiční skupiny DRFG do finančně-poradenské společnosti Chytrý Honza začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. DRFG financovala odkup většinového firmy Chytrý Honza jejím zakladatelem Jiřím Patákem od investiční skupiny Rockaway a nizozemské finanční skupiny Aegon, které vlastnily společně téměř 80 procent Chytrého Honzy. Firmy hodnotu transakce neuvedly, odborníci ji odhadli na 300 až 500 milionů korun.

Spojení DRFG a Jiřího Patáka a jejich společnou kontrolu firmy Chytrý Honza posuzuje ÚOHS ve zjednodušeném řízení. Rozhodnutí by tak měl vydat do 20 dnů. „K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází v oblasti srovnávání, zprostředkování a prodeje finančních produktů v České republice včetně online trhu,“ stojí na stránkách úřadu.

„S Patákem sdílíme stejný pohled na rozvoj klasické i online distribuce finančních produktů a připravujeme v této oblasti společné kroky,“ uvedl již dříve majoritní akcionář DRFG David Rusňák.

Firma bývalého ekonoma Chytrého Honzy chystá tržiště firemních bondů

ChytryHonza.cz se pod Patákovým vedením dostal mezi lídry online finančního trhu, když v roce 2014 propojil dosavadní internetové služby s offline prodejními kanály v podobě vlastních poboček a sítě finančních poradců Bonnet. I díky tomu společnost v roce 2016 vzbudila pozornost nizozemské finanční skupiny Aegon.

„Další etapa společnosti se bude opírat o technologická řešení, díky kterým se ChytryHonza.cz stal lídrem trhu s ročním obratem přes půl miliardy korun. Nadále chceme určovat směr, kterým se bude sektor finančních služeb a produktů ubírat,“ uvedl po oznámení odkupu podílu od Aegonu a Rockawaye Paták.

ČEZ začne o prodeji bulharských aktiv jednat s firmou India Power

Pro Rockaway znamenal prodej podílu zhodnocení jedné z klíčových částí portfolia, která je součástí skupiny od jejího vzniku. U Aegonu zase prodej podílu souvisel s odchodem z českého a slovenského trhu.

Před transakcí Paták vlastnil 20,5 procenta Chytrého Honzy, Rockaway 49,5 procenta a Aegon 30 procent.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!