Babiš: ANO nepodpoří rozpočet, pokud schodek přesáhne 60 miliard | E15.cz

Babiš: ANO nepodpoří rozpočet, pokud schodek přesáhne 60 miliard

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hnutí ANO bude hlasovat proti rozpočtu na příští rok, pokud schodek překročí 60 miliard korun, se kterým počítá dohoda koaličních stran. Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš to řekl v rozhovoru pro DVTV. Naznačil také, že rozpočet by mohl být jednou z příčin vypovězení koaliční smlouvy. Ve vládě ale hodlá zůstat.

„Budu hlasovat proti, když by bylo víc než 60 miliard deficitu.(…) Budu hlasovat proti a hnutí ANO se mnou, bude provizorium, na to vám můžu podat ruku,“ řekl Babiš v DVTV.

Ve vládě by hnutí ANO zůstalo. „Proč bych odcházel (z vlády)? Já budu v provizoriu a všichni budou chodit za mnou a já budu rozhodovat a oni budou chodit s čepicí,“ řekl Babiš DVTV.

Vypovězením koaliční smlouvy hrozil už Babiš tento týden kvůli sporné policejní reformě. Přestože ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) rozhodnutí o policejní reorganizaci ve středu podepsal, hnutí ANO nakonec dohodu nevypovědělo. Oznámilo, že chce jednat o její nové formě.

Ministři mají o rozpočtu jednat znovu příští týden, ve středu debatu odložili. Ministerstvo financí předpokládá v prvním návrhu schodek 48,5 miliardy korun. Upozorňuje zároveň, že výdaje je možné zvýšit o 11,5 miliardy korun tak, aby byla dodržena koaliční dohoda.

„Nechci předjímat, uvidíme jak to dopadne s rozpočtem,“ řekl Babiš.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video