Blogger prý Kalouskovi vyhrožoval vraždou | E15.cz

Blogger prý Kalouskovi vyhrožoval vraždou

Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
• 
ZDROJ: E15 Michael Tomes

ČTK, foto E15

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražští kriminalisté pátrají podle serveru Parlamentní listy po bloggerovi, který na internetových stránkách vyhrožoval ministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) vraždou. Anonym údajně sháněl i zbraně na přípravu útoku a žádal ostatní diskutující na webech o kontakty na podsvětí, uvedly dnes s odvoláním na dobře informovaný zdroj Parlamentní listy. Pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová uvedla, že v současné době nemá o případu informace.

Kalousek o této hrozbě prý nic neví. Zkušenosti s vyhrožováním od neznámých lidí ale má. „Chodí mi spousta výhrůžných mailů. Denně mi někdo vyhrožuje. A na smsky mi chodí takové nepříjemné prognózy, že mě někdo zapíchne, vykuchá a zastřelí,“ řekl serveru ministr. Podle právníka Ilji Kubíčka může být pachatel, který vyhrožuje úřední osobě, odsouzen až na tři roky vězení.

Obdobné zkušenosti jako Kalousek má i pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Od loňského prosince čelil útokům anonyma, který zasílal jemu a jeho rodině vulgární a výhrůžné SMS zprávy. Podle médií mu prý někdo poslal i dopis s výbušninou, údajně trinitrotoluenem bez roznětky. Svoboda kvůli výhrůžkám dostal na určitou dobu i policejní ochranu. Kriminalistům se ale pachatele nepodařilo vypátrat a případ v srpnu odložili.

Autor: ČTK, foto E15

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video