ČSSD dostala v kauze Altnera exekuční příkaz na 10 milionů | E15.cz

ČSSD dostala v kauze Altnera exekuční příkaz na 10 milionů

ČSSD dostala v kauze Altnera exekuční příkaz na 10 milionů
Zdeněk Altner (vlevo)
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

ČSSD nyní obdržela další exekuční příkaz v souvislosti s případem Zdeňka Altnera na zhruba deset milionů korun. Uvedl to dnes Český rozhlas - Radiožurnál. Bývalému advokátu Altnerovi má strana podle rozsudku zaplatit 338 milionů za služby v případu Lidového domu, ale nejprve chce uspokojit Altnerovy věřitele. ČSSD eviduje podle rozhlasu již asi 20 exekučních příkazů na částku 25 milionů.

Altner před měsícem vyhrál letitý spor s ČSSD, kterou zastupoval ve sporu o Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit 18,5 milionu a smluvní pokutu, která za 5734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 milionů. Strana se proti rozhodnutí dovolala k Nejvyššímu soudu. Altnerovi zatím nechce peníze na jeho švýcarský účet poslat kvůli obavám, že by je v případě úspěchu dovolání již nedostala zpět. Uspokojuje proto Altnerovy věřitele, kteří se jí hlásí.

Altner: Premiér rozvrací ústavní systém, vede kampaň proti justici

ČSSD poslala Altnerovým věřitelům už téměř devět milionů korun. Poslední obdržený exekuční příkaz na asi deset milionů ještě nenabyl právní moci. „Budeme u něj postupovat stejně jako u ostatních exekučních příkazů. Jakmile nám exekutor sdělí, že nabyl právní moci, tak ho samozřejmě uhradíme,“ řekl Radiožurnálu mluvčí právní kanceláře zastupující stranu Jiří Chvojka.

Sobotka: ČSSD má Altnerovi platit za služby, které nedostala

Sociální demokracie nedávno podala námitku podjatosti na Obvodní soud pro Prahu 1, který má rozhodnout o exekuci strany navržené Altnerem. Důvodem jsou podle ČSSD vyjádření mluvčí soudu pro média. O námitce rozhodne vyšší soud. Altner považuje námitky za obstrukční.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!