ČSSD dostala v kauze Altnera exekuční příkaz na 10 milionů | e15.cz

ČSSD dostala v kauze Altnera exekuční příkaz na 10 milionů

Zdeněk Altner (vlevo)
Zdeněk Altner (vlevo)
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
ČSSD nyní obdržela další exekuční příkaz v souvislosti s případem Zdeňka Altnera na zhruba deset milionů korun. Uvedl to dnes Český rozhlas - Radiožurnál. Bývalému advokátu Altnerovi má strana podle rozsudku zaplatit 338 milionů za služby v případu Lidového domu, ale nejprve chce uspokojit Altnerovy věřitele. ČSSD eviduje podle rozhlasu již asi 20 exekučních příkazů na částku 25 milionů.

Altner před měsícem vyhrál letitý spor s ČSSD, kterou zastupoval ve sporu o Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit 18,5 milionu a smluvní pokutu, která za 5734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 milionů. Strana se proti rozhodnutí dovolala k Nejvyššímu soudu. Altnerovi zatím nechce peníze na jeho švýcarský účet poslat kvůli obavám, že by je v případě úspěchu dovolání již nedostala zpět. Uspokojuje proto Altnerovy věřitele, kteří se jí hlásí.

ČSSD poslala Altnerovým věřitelům už téměř devět milionů korun. Poslední obdržený exekuční příkaz na asi deset milionů ještě nenabyl právní moci. „Budeme u něj postupovat stejně jako u ostatních exekučních příkazů. Jakmile nám exekutor sdělí, že nabyl právní moci, tak ho samozřejmě uhradíme,“ řekl Radiožurnálu mluvčí právní kanceláře zastupující stranu Jiří Chvojka.

Sociální demokracie nedávno podala námitku podjatosti na Obvodní soud pro Prahu 1, který má rozhodnout o exekuci strany navržené Altnerem. Důvodem jsou podle ČSSD vyjádření mluvčí soudu pro média. O námitce rozhodne vyšší soud. Altner považuje námitky za obstrukční.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery