Další zájemce o šéfování TOP 09. Jakub Lepš zvažuje kandidaturu | E15.cz

Další zájemce o šéfování TOP 09. Jakub Lepš zvažuje kandidaturu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš zváží kandidaturu na předsedu TOP 09. Reagoval tak na slova čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, který na sobotním sněmu pražské organizace strany Lepše označil za vhodného kandidáta. Obměna vedení pražské organizace se v sobotu řešit nebude, diskutuje se o svolání mimořádného povolebního sněmu, kde by se řešily personální otázky.

Schwarzenberg uvedl, že by se mu na postu předsedy líbil Jakub Lepš nebo někdo jemu podobný. Ostatní členové strany zatím nechtějí být se svou podporou konkrétní, spekuluje se o bývalém ministrovi spravedlnosti Jiřím Pospíšilovi a europoslanci Luďkovi Niedermayerovi, který v sobotu ohlásil vstup do strany. Svoji případnou kandidaturu na sněmu Niedermayer nekomentoval, pro server iROZHLAS.cz však uvedl, že ji vylučuje.

Původně se spekulovalo, že by se na sobotním jednání mohlo hlasovat o výměně vedení pražské organizace kvůli neúspěchu ve volbách. K tomu nakonec nedojde a delegáti budou pravděpodobně rozhodovat o svolání zvláštního sněmu, kde by se řešila případná volba nového předsednictva. Na sobotním jednání zazněla kritika pražského vedení zejména ze strany oblastní organizace Prahy 6.

Krajský sněm v sobotu také bude volit delegáty na celostátní sněm, který je naplánován na konec listopadu.

Miroslav Kalousek, který stranu dosud vedl, po volebním neúspěchu ohlásil, že funkci předsedy obhajovat nebude. V pátek oznámila kandidaturu na předsedkyni strany bývalá pražská radní Ludmila Štvánová. Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, o jejíž možné kandidatuře se rovněž spekulovalo, už naopak prohlásila, že kandidovat nehodlá.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.