Další změny. Ministr Milek odvolal šéfa budějovického výstaviště | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Další změny. Ministr Milek odvolal šéfa budějovického výstaviště

Další změny. Ministr Milek odvolal šéfa budějovického výstaviště
Leoš Kutner
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, jehož stoprocentním akcionářem je ministerstvo zemědělství, odvolal ředitele Výstaviště České Budějovice Leoše Kutnera. Uvádí to dokument ve Sbírce listin z 13. dubna. Informace potvrdil primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda (ANO). Novým ředitelem a předsedou představenstva je Mojmír Severin. Na Výstavišti se pořádá každé léto agrární veletrh Země živitelka.

Finanční ředitel výstaviště a místopředseda představenstva Zdeněk Volf řekl, že k 31. květnu skončil na vlastní žádost obchodní ředitel firmy Václav Polan. Novou obchodní ředitelkou je Eva Jílková.

Stoprocentním akcionářem Výstaviště je od loňského roku Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond. Podle údajů ve Sbírce listin byl Kutner odvolán v polovině dubna. Mluvčí fondu Neli Vesselinova řekla, že s Kutnerem fond ukončil spolupráci dohodou. Server Euro.cz, který na odvolání upozornil, napsal, že byl odvolán nečekaně. Vesselinova jako důvody odvolání uvedla Kutnerova manažerská pochybení.

"Za nejvýznamnější důvody odvolání (Kutnera) považuje (fond) zejména manažerská pochybení s dopadem na obchodní a personální vedení společnosti, nepřesné či neúplné informace o hospodářském výsledku společnosti a nedostatečnou komunikaci ve vztahu k jedinému akcionáři," řekla Vesselinova.

Jestli chceme zachovat výrobu, musíme ji víc dotovat, říká ministr zemědělství Jiří Milek

Nový ředitel Severin má zkušenosti z bankovního a agropotravinářského sektoru, působil i v Moneta Money Bank. Vystudoval provozně podnikatelský obor na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.

Stát obměnil vedení Výstaviště v roce 2016. Podle fondu rozjel nový management potřebné změny, na jejichž základě by se z areálu mělo stát moderní výstaviště, které by sloužilo i jako odpočinková zóna pro trávení volného času. "Věříme, že tato personální změna přinese další očekávaný dynamický rozvoj společnosti," uvedl fond v tiskové zprávě.

Finanční ředitel Volf loni řekl, že vedení Výstaviště chce v dalších letech zbourat pavilony E a F, postavit administrativní budovu za 350 milionů korun a předělat vstup pro pěší. Letos chtělo Výstaviště investovat 126 milionů korun. Do roku 2022 chce Výstaviště investovat 690 milionů.

Dejte nám příležitost. Romové chtějí zaměstnat v boji proti kůrovci

Podle Vesselinove musí Severin dokončit změny s cílem zpřístupnit areál široké veřejnosti a vytvořit koncepci rozvoje areálu.

Primátor Českých Budějovic řekl, že nový ředitel Výstaviště Mojmír Severin ho již navštívil. "Přišel se představit, že je novým ředitelem. Jinak bych to nevěděl," řekl Svoboda.

Výstaviště s areálem o rozloze 25 hektarů má 27 pavilonů. Jejich výstavní plocha je 6303 metrů čtverečních. Tržby z prodeje výrobků a služeb loni klesly o pět procent na 84,7 milionu korun, zisk po zdanění byl 3,84 milionu, meziročně nižší o 57 procent. Vyplývá to z dat, které poskytla Vesselinova. Agrosalon Země živitelka loni přilákal 109.278 lidí, nejvíce od roku 2005.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!