Daňové slevy na druhé a další dítě vzrostou, schválila vláda | E15.cz

Daňové slevy na druhé a další dítě vzrostou, schválila vláda

Děti na výletě
Děti na výletě
• 
ZDROJ: E15 Michal Nosek

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rodiny se dvěma a více dětmi si od příštího roku finančně polepší. Daňové zvýhodnění na druhé dítě se zvýší o 2400 korun ročně, na třetí a každé další dítě pak o 3600 korun ročně ve srovnání s letošním rokem, schválila vláda. Pro rodiny s jedním dítětem se nic nemění.

Roční daňové zvýhodnění činí dnes u jednoho dítěte 13 404 korun, u druhého 17 004 korun a u třetího a každého dalšího 20 604 korun.

„Vláda plní svůj program a snižuje daňové zatížení pracujících rodin s dětmi. Příští rok by tak ve srovnání s letošním rokem měla sleva na dani na druhé dítě stoupnout o 200 korun měsíčně na celkových 19 404 korun ročně a na třetí a každé další dítě o 300 korun měsíčně na celkových 24 204 korun ročně,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Nyní může daňový bonus na vyživované dítě uplatnit poplatník, pokud jeho roční příjmy dosáhly alespoň šestinásobku minimální mzdy. Do limitu se započítají příjmy ze zaměstnání, z podnikání, z nájmu i kapitálového majetku. Daňový bonus vzniká tak, že po uplatnění slevy na dítě se daň kvůli nízkým příjmům dostane do záporné hodnoty. Stát pak tuto „zápornou daň“ vyplatí - ročně to může být až 60 tisíc korun.

Úprava je součástí balíku daňových zákonů, které řeší rovněž odejmutí daňové podpory doplňkového penzijního spoření v případě výplaty částečného odbytného nebo rozšíření režimu přenesení daňové povinnosti u daně z přidané hodnoty. Balík zákonů také dále mění například místní poplatky. Obce by tak měly mít možnost obecně závaznou vyhláškou stanovit sazbu poplatku za vjezd do vybraných částí měst vyšší než dosud. MF navrhuje růst z maximálních 20 na 200 korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.