Do Prahy se chystají desítky arabských firem | E15.cz

Do Prahy se chystají desítky arabských firem

Palác Žofín
Palác Žofín
• 
ZDROJ: E15

nos

Na začátku listopadu do Prahy zamíří několik desítek manažerů velkých firem ze Saúdské Arábie na první Českosaúdské obchodní fórum. Na pražském Žofíně budou jednat s představiteli ministerstev a významných českých podniků o možnostech rozvoje obchodní spolupráce a investic.

České firmy v současné době do Saúdské Arábie dodávají potraviny, výpočetní techniku, motorová vozidla, zařízení pro energetiku nebo těžební mechanizaci. Saúdská Arábie naopak Česku nabízí bezpečnostní technologie, ropu a ropné produkty a zemní plyn.

„Cílem akce je vytvoření produktivnějšího partnerství mezi oběma zeměmi,“ uvedl honorární konzul České republiky v Saúdské Arábii Hussein Shobokshi, který je zároveň majitelem společnosti Shobokshi Investment a setkání pořádá.

„Obě země mají silné vývozní artikly, na nichž je možné dál stavět. Rovněž ale budeme hledat cesty ke spolupráci v nových oblastech,“ dodal Shobokshi. Český vývoz do Saúdské Arábie loni podle statistického úřadu vzrostl o šest procent na sedm miliard. Dovoz naopak klesl o třetinu na 290 milionů.

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.