Exposlankyně Zubová má opět funkci, je zastupitelkou Kutné Hory | E15.cz

Exposlankyně Zubová má opět funkci, je zastupitelkou Kutné Hory

Olga Zubová
Olga Zubová
• 
ZDROJ: E15

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Novou zastupitelkou Kutné Hory se stala někdejší poslankyně Strany zelených Olga Zubová. Ve funkci nahradila zastupitele za Kutnohorské patrioty Jiřího Balého, který už ve městě nemá trvalé bydliště, a proto musel mandát opustit. Zubová byla na kandidátce Kutnohorských patriotů první náhradnicí.

Bývalá členka zelených a později šéfka Demokratické strany zelených (DSZ) v roce 2009 pomohla sesadit vládu premiéra Mirka Topolánka. V minulých letech se objevila na kandidátce ČSSD pro volby do sněmovny, strana ji ale nakonec stáhla.

Zubová také neúspěšně kandidovala do Senátu na Kutnohorsku za DSZ a v loňských krajských volbách se ucházela o přízeň voličů v čele kandidátky Suverenity Jany Bobošíkové. V Kutné Hoře provozuje se svým manželem Vladimírem Zubovem soukromou galerii.

Olgu Zubovou v minulosti podporoval vlivný majitel mediální agentury Médea Jaromír Soukup. Ten nejdříve stál za Stranou zelených, ale po přesunu Zubové do Demokratické strany zelených podpořil tuto dnes již zapomenutou partaj, kterou v roce 2009 založili odpadlíci od zelených.

V Kutné Hoře v posledních volbách přesvědčivě zvítězila Šance pro Kutnou Horu, která sestavila koalici s TOP 09. Šance pro Kutnou Horu má 13 mandátů, druzí sociální demokraté obsadili pět křesel. Komunisté mají tři zastupitele, po dvou mandátech získali ODS, TOP 09 a Kutnohorští patrioti.

Další strana zelených v Poslanecké sněmovně

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video