Firmy loni vysoutěžily veřejné zakázky celkem za 577 miliard | E15.cz

Firmy loni vysoutěžily veřejné zakázky celkem za 577 miliard

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Objem veřejných zakázek loni vzrostl o 102 miliardy korun na 577 miliard korun (bez DPH). Vyplývá to z Výroční zprávy o stavu veřejných zakázek v České republice za rok 2014, kterou na jednání vlády předložila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO).

Pod zákon o veřejných zakázkách spadalo 78 procent z této částky. Celková hodnota podlimitních a nadlimitních zakázek evidovaných ve Věstníku veřejných zakázek v roce 2014 činila 376 miliard korun bez DPH.

Celkem bylo v roce 2014 zadáno 14988 nadlimitních a podlimitních veřejných zakázek, což představuje meziroční pokles o osm procent. „Jedná se o důsledek novely zákona o veřejných zakázkách účinné od ledna 2014, která navrátila limity pro povinný postup podle zákona na úroveň před dubnem 2012.

Finanční objem těchto zakázek ovšem meziročně výrazně vzrostl o více než 125 miliard korun, což potvrzuje růst objemu veřejných nákupů a investic a celkové oživení ekonomiky,“ uvedla ministryně Šlechtová.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.