Fischer znovu pracuje v CE Group, jejíž majitel za něj platil dluhy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Fischer znovu pracuje v CE Group, jejíž majitel za něj platil dluhy

Fischer znovu pracuje v CE Group, jejíž majitel za něj platil dluhy
Jan Fischer
• 
ZDROJ: Anna Vackova, E15

pav, ČTK

Exministr a neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer opět získal práci v energetické skupině CE Group. Majitel skupiny Ladislav Dráb zaplatil milionové dluhy za Fischerovu prezidentskou kampaň. Financováním kampaně se zabývala policie, ale korupci ani jinou trestnou činnost neodhalila.

Fischer v CE Group krátce pracoval v roce 2013, než se v červenci ujal postu ministra financí v úřednickém kabinetu Jiřího Rusnoka. Ve skupině byl odpovědný za strategické řízení projektů energetického komplexu Rožná a připravovaného plynovodu.

„Já už jsem týden zaměstnán ve stejné pozici, ve stejné kanceláři, takže návrat se vším všudy,“ řekl Fischer Radiožurnálu. Média spekulovala, že se Fischer vrátí do funkce v Evropské bance pro obnovu a rozvoj. Exministr řekl, že nedostal žádnou konkrétní nabídku.

Majitel CE Group uhradil Fischerovy dluhy

Někdejší premiér úřednické vlády z let 2009 až 2010 odešel kvůli účasti v loňských prezidentských volbách z místa viceprezidenta Evropské banky pro obnovu a rozvoj. Pak ale z volby nečekaně vypadl již v prvním kole. Následně začal pracovat pro CE Group, jejíž majitel Dráb uhradil dluhy v řádu milionů korun, se kterými se Fischer ještě půl roku po volbách potýkal. Fischerovi se podařilo dluhy splatit až několik měsíců po uplynutí zákonné lhůty, a to krátce po oznámení, že se stane ministrem.

Kvůli financování Fischerovy kampaně padla tři trestní oznámení, ale policie vyšetřování odložila bez zahájení trestního řízení. Fischer odmítal, že by jeho .

Autor: pav, ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!